Гроші на розвиток проекту про Голодомор отримає Canada Ukraine Foundation.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "РБК-Україна".
Фонд уряду канадської провінції Онтаріо Ontario Trillium Foundation виділив $750 тис. на підтримку Національного освітнього туру про Голодомор. Це підтвердив депутат місцевого парламенту Іван Бейкер в Twitter. Депутат повідомив, що виділені кошти підуть на розвиток освітнього туру про Голодомор.
"Якщо наше наступне покоління буде розуміти уроки Голодомору, усвідомлювати, як стався цей геноцид, як трапляються геноциди і як їх можна запобігти, то ми зможемо запобігти повторенню таких звірств у майбутньому", – заявив депутат на своїй сторінці в Twitter, оголошуючи про виділення гранту.
Варто відзначити, що Північний Кавказ, Поволжя, Казахстан та Україна – таку масштабну територію охопили найстрашніші події 1932-1933 років.
Диктатура, голод та каннібалізм стали незмінними супутниками Кубані. Підтвердження тому нещодавно знайшли в розсекреченому рапорті часів СРСР.
Так звані "Чорні дошки" поповнили тоді 13 кубанських станиць, їх мешканців залишили без крихти хліба, люди були просто приречені на смерть в найкоротші терміни. Кому вдалося вижити, готувався до примусового виселення.
Створити голод штучним шляхом у тодішнього керівництва вийшло: колгоспам пригрозили нормами здачі хліба, спеціально їх завищивши. Для цього до станиць відправляли спеціально навчених кураторів. Навіть вдови та підлітки, які не бажали змиритися із режимом, не викликали й краплю жалю у диктаторських виконавців.
Вони перетворилися на приставів для бідняків. Ті в свою чергу намагалися заховати продукти, та їх знаходили металевими прутами, які втикали у землю. Відбирали навіть насіння квітів та вишневі кісточки – останнє, чим можна було поживитися у той скрутний час.
Почалося масове мародерство, вимирали спочатку цілі родини, потім вулиці, а з часом і села. Підводами збирали тіла і скидали їх у ями, назвавши це цинічно "братськими могилами". Декого могли закопати просто посеред власного двору, аби зайвий раз не напружуватися із вивозом чергового покійника.
Сумна доля чекала тих, хто збирався виступити проти режиму і вирвати у влади хоча б право на землю – "політично активних селян" одразу ж відправляли на той світ, не дочекавшись, поки ті помруть з голоду.
Але якщо Кубань – це здається мало не край світу, то не варто забувати, що на наших територіях жилося не краще. Приміром, у Житомирській області, а також ближче до сучасного кордону із Білоруссю, селяни примудрялися навіть готувати із кропиви.
Тоді на такій "першій страві" і могли протягнути довго. Люди, які врятувалися, ніколи не дозволять зневажливо ставитися до хліба – якщо зі столу впаде бодай крихта, завжди змусять підняти. Гарна наука на майбутнє всім нам, цінувати те, що маємо, і не забувати своєї історії.
Джастін Трюдо заявив, що коаліція "Великої сімки" та країн НАТО підтримують Україну
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що ООН рятуватиме українців від "голодомору".