Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider підтвердило, що Олександр Петров і Руслан Боширов, підозрювані урядом Британії в отруєнні Скрипалів, дійсно є співробітниками російських спецслужб. Про це свідчить ряд документів, а також прямих і непрямих доказів. Видання опублікували першу частину розслідування, повна версія буде опублікована на початку наступного тижня.

"Відомостей не давати. Цілком таємно"

Якщо подивитися на дані Олександра Петрова в базі ФМС, то створюється враження, що він "народився" в 2009 році. Тобто за паспортом він народився 13 липня 1979 місті Котлас, але на ділі ніяких слідів його присутності в цьому світі до 2009 року, коли йому був виданий цей паспорт, немає.

У звичайних досьє ФМС на «простих смертних» є замітки про отримання інших національних і закордонних паспортів, факти реєстрацій за різними адресами. У досьє Петрова нічого цього немає. Свій паспорт в 2009 році він отримав «замість зіпсованого», і в досьє вказано номер цього «зіпсованого» паспорта, якого ніколи не існувало в природі.

Популярні новини зараз

Євген Клопотенко заговорив про весілля із Настею Каменських: "Чого ти такий дєрзкий?"

Українські пенсії скоротяться на десять відсотків: у Мінсоцполітики зробили заяву

Кім Кардашьян написала повідомлення Лесі Нікітюк: "Досі не відкриваю"

Ілон Маск швидко знайшов "заміну" Граймс і опинився поруч з Лесею Нікітюк: "Я згодна"

Показати ще

На файлі з паспортними даними значиться штамп «відомостей не давати»:

А файл з біографією - порожній і крім штампу «відомостей не давати» стоїть підпис - «ц.т.» (цілком таємно).

Цікаво, що за місцем проживання Олександра Петрова раніше мешкав ще один чоловік з прізвищем Петров, паспортні дані якого відрізняються.

Дивні паспорти

Згідно з даними про реєстрацію пасажирів на рейс (документ є в розпорядженні The Bellingcat і The Insider) номера закордонних паспортів Боширова і Петрова відрізняються лише однією цифрою (у Боширова паспорт закінчується на 1294, у Петрова на 1297). Причому в базі ФМС, де у «простих смертних» закордонні паспорти вказуються, у Бошірова і Петрова цих закордонних паспортів чомусь немає.

До речі, з даних реєстрації випливає, що обидва «туристи» купили квитки 1 числа, за день до вильоту, що суперечить їх словами про те, що поїздка планувалася заздалегідь. Звідки такий поспіх - можна припустити: трохи раніше в цей день квитки в Лондон купила Юлія Скрипаль. Навряд чи це збіг, не виключено що «туристи» порахували, що це якось може вплинути на їхні плани і вирішили поспішити.

Не менш цікаві й російські паспорти підозрюваних. По-перше, вони видані УФМС 770001 по місту Москва - "прості смертні" там паспорти не отримують. Паспорти в цьому УФМС отримують або привілейовані особи за хабар (для них це синонім «блатних» номерів автомобіль), або представники силових органів.

Так, наприклад, паспорт в цьому УФМС отримували колишній заступник голови Роснафти Едуард Худайнатов і медіаменеджер Сергій Лісовський (член Генради «Єдиної Росії»). Є серед одержувачів паспортів в цьому УФМС і дивні особи з засекреченою біографією, не присутні ні в яких соціальних мережах, ймовірно, такі ж «туристи», як і Петров з Бошировим.

Також цікаво, що якщо поміняти останню цифру в паспорті Петрова або Бошірова, то ви знову ж виявите людей з дивними анкетами, з неповними адресами (наприклад, без квартири) і відсутніх в будь-яких соціальних мережах і базах даних.

Нагадаємо, Британія відреагувала на "брехливу сповідь" путінських найманців.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що соцмережі придумали, чим займалися Петров і Боширов у Солсбері.

Також "Знай.ua" писав, що тупість "отруйників" Скрипалів надихнула мережу на створення мемів.