Відомий австрійський банк Raiffeisen bank вважає Україну з вкрай високоризиковою юрисдикцією.

Про це повідомляють ЗМІ.

Зокрема у стандартному опитуванні, яке банк пропонує пройти кожному новому клінєнту для того щоб почати обслуговуватись у цій фінансовій установі в одному з пунктів Україну поставили в один ряд з країнами з "найвищою ризиковою юрисдикцією", де також фігурують Північна Корея, Судан, Іран, Сирія, Крим, Росія та Білорусь.

Зокрема, у пункті 43 у потенційного клієнта прямо запитують про його власність на території вищенаведених країн.І відсилає до вичерпного списку, розтлумачувати суть поняття "списку санкцій країна". Серед яких вказана і Україна.

Крім того варто відзначити, що формулювання самої анкети на дає до кінця зрозуміти, як саме контролюючий банкір реагує на позитивну відповідь на зазначене питання.

Проте, деякі фінансисти все ж відзначають, що з урахуванням репутації перерахованих країн, з високою ймовірністю такому клієнтові відмовлять в обслуговуванні.

Крім того фінансовий аналітик відзначив, що такі питання у банківських анкетах з'являються через те, що фінансові установи вже намагаються перестрахуватись, адже частини України перебуває поза контролем уряду. Більше того частина громадян України перебувають у санкційному списку, як США так і ЄС.

"Я не виключаю, що європейці просто вирішили перестрахуватися, знаючи, що частина держави перебуває поза контролем уряду, до того ж чимало громадян України внесені в санкційні списки США і ЄС. Щоб не розбиратися в деталях внутрішніх і зовнішніх конфліктів, географічні особливості, вирішили вписати країну цілком - так точно не виникне проблем з регулятором. Так чи інакше, це означає, що в чеському Raiffeisen bank компаніям, що мають українські дочки, навіть не відкриють рахунок", - пояснив фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

Разом з тим варто відзначити, що Україна посіла 134 місце зі 162 країн світу в індексі економічної свободи. Відзначається, що наша країна стала останньою серед країн Європи.

Наразі вже відомо, що подібний індекс розраховується на базі більше 40 показників, які об'єднані у 5 ключових категорій.

Разом з тим варто відзначити, що за календарний рік Україна піднялась більш ніж на десять сходинок у цьому ж рейтингу, проте все ще входить до так званого "клубу" з найнижчим рівнем економічної свободи.

7 рішень, які зруйнували економіку України

Нагадаємо, райський курорт став доступнішим для українців.

Як повідомляв "Знай.ua", суд виписав Коболєву шалений штраф, тільки не смійтеся.

Також "Знай.ua" писав, де в Україні зараз найдешевші продукти.