Жителька Замбії у 73 роки закінчила університет з відзнакою та отримала ступінь магістра.

Про це повідомляють ЗМІ.

Варто відзначити, що випусниця Тангу Мланга Мазаба є матір'ю п'яти дітей та бабуся відразу 10 онуків.

Вона також розповіла, чому у такому пізньому віці все ж вирішила піти вчитись в університет.

Популярні новини зараз
Лафа скінчилася, дострибалися: 9 причин, чому українці не отримають субсидію у 2024 році Пил, грози, спека і навіть бурі: синоптики попередили українців про аномальну погоду влітку Добровільний візит до ТЦК не врятує від штрафу: за що покарають деяких чоловіків Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня
Показати ще

"Я вирішила повернутися до навчання... Замбія зможе розвиватися лише тоді, коли замбійці почнуть відповідати за своє власне багатство та економіку", - сказала вона BBC.

Так, вона розповіла, що своїм прикладом вона намагається заохочити всіх замбійців у будь-якому віці йти вчитись та не зважати на слова та допомогу влади.

"Зі свого боку, я вже заохочую інших, відвідуючи церкви й спілкуючись з людьми, закликаю їх стати самодостатніми, і не завжди чекати на допомогу уряду".

Крім того вона висловивла подяку своїм роботодавцям, які дуже добре поставились до її бажання піти вчитись та надали відпустку.

"Але мене оточує багато люблячих людей, і мої роботодавці згодом дали мені відпустку для навчання."

Разом з тим варто відзначити, що раніше в Україні найближчим часом введуть інтернатуру для вчителів. Це означає, що молоді педагоги (бюджетники контрактники) повинні будуть відпрацювати рік в школі під керівництвом досвідчених наставників.

Така реформа потрібна для того, щоб майбутні вчителі адаптувалися до роботи в школі. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

Вона визнала, що рівень педосвіти в Україні — не кращий. За її словами, в даний момент відомство розробляє реформу педагогічної освіти, яке часто відстає від реальних потреб.

Так відомо, в Україні — 436 тисяч 700 вчителів. Вони працюють в 15 з половиною тисячах шкіл. Серед педагогів 85% – це жінки, 15% – чоловіки.

Найбільше в нашій країні вчителів української мови та літератури і викладачів англійської. А найменше – фахівців з французької та іспанської мов.

Найбільше молодих вчителів віком до 30 років працюють на Буковині та Волині. Третина вчителів — у віці від 41 до 50 років. Чверть – це педагоги від 31 до 40 років. Найбільша і головна проблема викладачів — низькі зарплати. Тому в цю галузь не йдуть багато здатних професіоналів.

Як запевняє Лілія Гриневич, якби зарплати були в два рази вище (від 9-10 тис. грн для молодих вчителів і 15 тис. грн для педагогів з досвідом), то професія стала б більш престижною, і в школу пішло працювати більше випускників педагогічних вузів.

Нагадаємо, в Україні змінилися правила нарахування лікарняних.

Як повідомляв "Знай.ua", що в Чехії та Польщі думають про українців, і звідки взявся конфлікт.

Також "Знай.ua" писав, що українці здивували Міноборони вибором професій.

Зарплати вчителів зростуть вже із січня