Голова об'єднаного комітету начальників штабів США Джозеф Данфорд відкрито попередив Росію про те, що американська влада за потреби готова до військової відповіді за агресію у Керченській протоці.

Практично одразу цю звістку підхопили більшість кремлівських ЗМІ: вони тиражують заяви місцевих політиків стосовно намірів США після дій в Азовському морі.

Крім того, американський генерал при цьому підкреслив, що США зобов’язані відреагувати. Пізніше член комітету Ради Федерації із міжнародних справ Сергій Цеков звинувачував американців у "войовничості".

Популярні новини зараз
Українці скаржаться на незвичайний збій у банкоматах ПриватБанку: грошей можна недорахуватись Українці втрачають доступ до заощаджень: ПриватБанк масово блокує рахунки, хто у зоні ризику Кому доведеться добровільно відмовитися від соцвиплат Ігнорувати не можна прийти: як в Україні з 1 червня зміниться загальна мобілізація
Показати ще

"Однак висловлювання висловлюваннями, вони чудово розуміють, що якісь конкретні справи з направленням військових кораблів та іншого, а тим більше якісь маневри у районі Керченської протоки — це вже загострення ситуації на дуже високому рівні", – стверджує він.

Російський політик наголошує, що такі дії "здатні призвести до серйозного конфлікту". Натомість в США, за його словами, "здоровий глузд усе-таки переважає".

Зі свого боку, заступник голови комітету Держдуми з оборони і безпеки Юрій Швиткін називає такі заяви "галасом" – не вірить, що НАТО введе свої кораблі у Чорне море.

"Певною мірою це інформаційний галас із боку американців. США і країни Заходу усвідомлюють згубні наслідки для них у разі можливого входження військових кораблів блоку НАТО у водне плесо даного регіону. Тому вважаю малоймовірним, що таке може статися", – заявляє Швиткін.

Джозеф Данфор також заявив, що США можуть скасувати ще одну ракетну угоду з Росією, якщо перестане діяти Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

Дивіться: Пристрасті в Керченській протоці: хронологія подій та останні дані про свавілля РФ

Нагадаємо, Трамп назвав нового постпреда США в ООН. Як повідомляв "Знай.ua", керівники і співробітники телеканалу "Інтер" отримали нагороду від Української православної церкви Московського патріархату за "працю на ниві духовного просвітництва". Також "Знай.ua" писав, в Івано-Франківській обласній раді було вирішено ввести мораторій на публічне використання "російськомовного культурного продукту на території області".