Японія вирішила скасувати заборону на комерційний китобійний промисел, який діє в країні сонця, що сходить, з 1986 року.

Вже наступного року Японія покине Міжнародну китобійну комісію та дозволить полювання на китів, незважаючи на низьку популярність їхнього м’яса. Про це повідомляє AFP.

"Ми вирішили вийти з Міжнародної китобійної комісії, щоб відновити комерційний китобійний промисел в липні наступного року", – заявив журналістам представник уряду Йошіхіде Суга.

Таке рішення було прийнято після того, як на початку 2018-го Японія не змогла переконати МКК дозволити їй відновити комерційний китобійний промисел.

Популярні новини зараз

Можуть "задушити": до медуз і бліх в Азовському морі додалися "зарості" водоростей

Марічка Падалко повідомила про поповнення в родині: забрала останнього

Цукор, олія і хліб: що буде з цінами на продукти в Україні восени

Вєрку Сердючку спіймали на корпоративі у Львові: у вишиванці і виключно українською мовою

Показати ще

Вихід Японії з комісії означає, що японські китобійні судна зможуть відновити полювання на китів, які в даний час охороняються МКК.

При цьому, як зазначили в уряді, комерційний китобійний промисел буде обмежений територіальними водами Японії і винятковими економічними зонами. У водах Антарктики та в південній півкулі японські китобійні судна не будуть займатись промислом.

Крім того, Японія, вийшовши з МКК, не зможе продовжувати вилов китів для так званих наукових досліджень в Антарктиці, які були дозволені в рамках Договору про Антарктику.

Вихід означає, що Японія приєднується до Ісландії і Норвегії, які відкрито відкидають заборону МКК на комерційне полювання на китів.

Захисники тварин розкритикували це рішення, а Greenpeace назвав його "підступним".

"Сьогоднішня декларація не відповідає крокам міжнародної спільноти, не кажучи вже про захист, необхідний для збереження майбутнього наших океанів і цих величних істот", - сказав Сем Аннеслі, виконавчий директор Greenpeace Japan.

Нагадаємо, канадський уряд прийняв закон, який забороняє утримання китів та дельфінів у неволі. Тепер вони більше не будуть знаходитися в акваріумах і дельфінаріях.

Як повідомляв портал Знай.ua, кити врятували дівчину-дайвера від п'ятиметрової акули

Також Знай.ua писав, у Намібії знайшли невідому морську істоту, що нагадує дельфіна