21 травня Рада ЄС прийняла директиву про заборону в Європі деяких одноразових пластикових виробів, у яких є екологічний аналог.

Тепер пластикові тарілки, столові прилади, трубочки для пиття, тримачі для повітряних кульок і одноразові палички заборонені до 2021 року. Також в ЄС вводяться заходи по скороченню використання пластикових виробів, якими часто засмічують навколишнє середовище.

До 2029 року 90% використаних пластикових пляшок буде відсортовано. До 2025 року в складі пластикових пляшок повинно бути мінімум 25% матеріалу, який можна переробити. До 2030 року такого матеріалу в пляшках повинно бути не менше 30%.

Наголошується, що першою країною в світі, яка заборонила пластиковий посуд, стала Франція в 2016 році. У минулому році Єврокомісія запропонувала заборонити пластиковий посуд по всій Європі.

Популярні новини зараз

Єфремова забрали в реанімацію просто з суду після стусанів ногами від силовиків, лікарі підозрюють найгірше

Писанка схудла на 42 кілограми і не збирається зупинятися, секрет дуже простий: "Прекрасний спосіб..."

"Тепер ідіть до хворих": весілля відправили цілий район на Буковині в "червону" зону

У Франківську прощаються з ветераном АТО, який рано пішов з життя - "не витримало серце"

Показати ще

Нагадаємо, що в супермаркетах заборонили поліетиленові пакети, продаж - космічний штраф.

Як повідомляв портал Знай.uа, українські інженери розробили екологічно безпечну плівку для упаковки товарів. Нею замінять пластикові пакети.

Також портал Знай.uа писав, що паперовий пакет у 40 разів шкідливіший для екології, ніж пластиковий (за умови його переробки), а органічна сумка з бавовняної тканини – у 20 тисяч разів шкідливіше.