У столиці світового кіно - Лос-Анджелесі активна громада українців популяризує українську культуру та мистецтво.

81-річна Дарія Чайківська організувала український культурний осередок у Лос-Анджелесі - Центр українського мистецтва.

"Багато речей з України, ось наприклад ці сорочки - з Буковини. У 80-х роках це ми отримали. Є колекція писанок, досить стара. Це писанки 40-х років, оригінальні фарби", - показує директорка арт-центру Дарія Чайківська.

У середині 80-их, Дарія, бухгалтер за освітою, але мистецтвознавець за покликанням, разом з кількома однодумцями, ініціювала створення мистецького центру, який представлятиме українську культуру мешканцям Лос Анджелеса.

Жінка пригадала, що у 86-му році було пару людей, які не створюють, а правильно показують (якщо сильно спростити) мистецтво, у яких є хороші ідеї, але немає підтримки, або вони поки не до кінця впевнені в тому, що роблять. А може у них є класний проект, який вони поки що не навчилися правильно артикулювати.

Дарія Чайківська, фото Ukrainian.voanews.com

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч попід ручку з Григорієм Решетником втекла від фіналістів "Холостячки": "Найжаданіша мить"

Померла Ніна Ургант - бабуся Івана Урганта, народна артистка СРСР, яка зіграла в "Вулиці розбитих ліхтарів"

"Чізбургер з зубами": була виявлена найдивніша і моторошна риба

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Показати ще

Тоді вони зареєстрували неприбуткову організацію "Український арт-центр" і почали збір колекції. Речі та мистецькі вироби приносили місцеві українці та самі організатори, чимало творів прибуло з України.

Після Революції Гідності в Україні центр переживає період відродження, адже з’явились молоді іммігранти, готові допомогти Дарії здійснити її давню мрію - побудувати в Лос-Анджелесі перший на Західному узбережжі Сполучених Штатів музей українського мистецтва.

Центр мистецтва, фото Ukrainian.voanews.com

Для втілення задуму потрібні чималі кошти, яких поки що немає.

"Є пропозиції винаймати у середмісті, уряд дає будинки, але їх треба реставрувати, треба великі фонди на це", - каже Дарія Чайківська.

Зараз центр - це не лише колекція українських творів. Тут організовують концерти, майстер-класи, лекції, виставки традиційного та сучасного українського мистецтва. Навіть без окремого приміщення, і з непомітною табличкою, центр виконує свою місію – популяризує культуру України. Діє центр на волонтерських засадах.

Нагадаємо, раніше "Чиполліно" визнали ворогом держави номер один: дитячий спектакль заборонили в Росії.

Також Знай.uа писав, що Майдан, Свинарчук, Дубневичі і нова Рада: Зеленський за кермом Tesla відповів на головні питання.