Результати реставрації середньовічної картини "Поклоніння таємничому агнцю" здивували мистецтвознавців і викликали гарячі суперечки в соцмережах.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦя картина є частиною вівтаря у соборі Святого Бавона в Генті, який створили ще у1432 році художники Губерт і Ян Ван Ейки. Він століттями зачаровував фанатів мистецтва.
Гентський вівтар вважають першою великою картиною, створеною олійними фарбами, яка здобула глобальну популярність. Тому у 2012 році у неї вклали понад 2,2 мільйона євро на реставрацію.
На другому етапі проєкту, який завершився минулого місяця, реставратори зробили кілька несподіваних відкриттів.
Реставратори встановили, що центральну панель вівтаря, відому як "Поклоніння таємничому агнцю", у XVI сторіччі перемалювали, якийсь художник змінив зовнішній вигляд Агнця Божого, символу Ісуса, зображеного в центрі.
Реставратори зняли шар фарби, і не повірили власним очам. З картини на них подивився "пронизливий погляд ягняти" та "великі очі".
Реставрацію завершили наприкінці минулого року, але результати тільки нещодавно привернули увагу соцмереж і ЗМІ.
Smithsonian Magazine написав, що ягня має "бентежно людиноподібну" мордочку з "проникливими, близько посадженими очима, повними рожевими губами й розширеними ніздрями". Ці особливості "впадають в очі", вважає видання.
Деякі з коментаторів порівняли його з прибульцем і сказали, що краще було його не відновлювати.
Інститут захищає проект, зазначаючи, брати Ван Ейк вирішили "представити Агнця Божого з очима, схожими на людські", через те, що це було доволі поширеною практикою у Середньовіччі.
24 січня панель вівтаря повернуть до собору Святого Бавона, де її зможуть побачити всі охочі.
Гентський вівтар вважається однією з найвідоміших мішеней крадіїв в історії мистецтва. Проте витвір мистецтва щоразу знаходили і повертали до міста.
Нагадаємо, раніше у 2020 році одній із закоханих парі пощастить провести вечір у знаменитому будинку Джульєтти.
Як повідомляв портал "Знай.ua", деякі користувачі мережі стверджують, що письменник 15-го століття і пророк Нострадамус передбачив спалах «великої чуми» у майбутньому.
Також "Знай.ua" писав, що власною матір Діани називала її "повією".