На українській базі "Академік Вернадський", яка розташована на острові Галіндез поблизу Антарктичного
Причиною почервоніння снігового покриву в околицях української бази стала хламідомонада сніжна (Chlamydomonas nivalis). Це вид одноклітинних зелених водоростей, які не бояться високих температур і зберігаються в снігу протягом довгої зими. А коли погодні умови стають сприятливими, вони починають цвісти.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Клітини водоростей крім зеленого пігменту хлорофілу містять червоний каротинові шар, який захищає їх від ультрафіолетового випромінювання. І під час цвітіння на снігу утворюються червоні плями. Цього разу вони придбали яскраво-червоний відтінок. Водночас червоний сніг менше відбиває сонячне світло, що призводить до швидших темпів його танення і сприяє зміні клімату. Подібне явище можна побачити в Арктиці, Альпах та інших високогірних екосистемах.
Зазначається, що існує кілька факторів, які змушують сплячі клітини "прокинутися", а саме певна кількість і якість світла, розчинених газів, живильних речовин або води. Припускають, що світло може бути вирішальним фактором, що сприяє швидкому розмноженню водоростей. Фахівці запевняють, що дана аномалія абсолютно не небезпечна і ні на що не впливає.
Варто зауважити, що пофарбований цими водоростями сніг, набуває специфічний смак, який нагадує кавуновий. Спробувати можна, але зловживати не потрібно, оскільки це може призвести до банального розладу травлення.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо, раніше
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що