Як повідомляє PolitekA, спливли факти про колосальні масштаби чорної економіки всередині Російської православної церкви.

РосЗМІ повідомляють, що РПЦ не сплачує до державного бюджету жодної копійки, при тому, що на своїх парафіянах вона заробляє мільйони.

Чинне в Росії законодавство надає релігійним організаціям безліч пільг - звільнення від усіх можливих мит і податків. Вони також не платять податок на прибуток від релігійної діяльності, при цьому, комерційна діяльність все ж підлягає оподаткуванню.

Як пишуть російські журналісти, через це, за документами, РПЦ комерційної діяльності не веде взагалі. Незважаючи на те, що з цим фактом важко сперечатися, високопоставлений російський чиновник запевняє, що з церквою просто не хочуть зв'язуватися.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Крім того, глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій повідомив: "Попи зараз входять абсолютно в усі виборні органи всіх поверхів влади, від місцевих парламентів до різного роду громадських рад та спостережних комісій - аж до міністерських і федеральних. Це, звичайно, правильно, але відкриває їм двері до керівників будь-якого рангу, де можна елементарно поплакатися, щоб відкликали комісію або закрили очі на виявлені недоліки. І повірте - церковники цим користуються. Причому за прямою вказівкою свого керівництва ".

У статті зазначено, що державна підтримка перетворила всю економіку РПЦ в “чорну”. Оскільки жоден прихід не перевіряється ніким, крім самих церковників. А там вже існують “договірняки”.

У 2017 році навчальна комісія Московського патріархату приїхала з перевіркою до Володимирської духовної семінарії. Там майже випадково з'ясувалося, що з десятка авторитетних професорів формально на роботу влаштовані тільки двоє - ректор і перший проректор. Решта ж багато років працювали без оформлення, трудових книжок і відрахувань до Пенсійного фонду.

"Зарплату вони отримували в конвертах і думали, що так і має бути. Дізнавшись правду, пішли на поклін до Патріархії. А там сказали: пенсію платитимуть ті, кого ти зараз навчив. Фактично справу спустили на гальмах. Людей позвільняли, але пропущені роки їм ніхто не заповнить - ні в стажі, ні в обов'язкових відрахуваннях. І подітися цим педагогам нікуди - РПЦ володіє монополією на духовне виховання ", - сказано в матеріалі.

Отець Миколай пояснив, що в Росії церковне господарство дуже специфічно і влаштовано по сектанского принципом. Працівникам церкви не платять зарплату, не дають відпусток, не оформляють за трудовою книжкою нібито через те, що "працюєш ж не на мене, а на Бога".

"Крім того, в РПЦ діє принцип священнопочатку. Це те ж саме, що єдиновладдя в армії. Саме тому трудового конфлікту в РПЦ немає жодного - начальник завжди правий. А винний завжди винен ", - сказано в статті.

Видання також повідомляє про часті випадки, коли настоятель храму спокійно може брати будь-які гроші з церковної скарбниці на свої особисті витрати, при цьому прикриваючись церквою. І сперечатися з ним ніхто не може.

У свою чергу за словами Миколи Гундяєва: "Держава ж просто не розглядає ні конфлікт, ні відступ від закону в РПЦ. Тому зарплати чорні ... Все просто звикли і на це закривають очі. Влада в ці питання не лізуть. Вони і не намагаються лізти, бо розуміють: якщо зачепити, там така кількість лайна скисне! ".

Також видання повідомило, що неможливо простежити суми пожертвувань, оскільки вони ніде не фіксуються. Але за приблизними підрахунками вони становлять сотні тисяч в місяць в невеликому храмі, і десятки, а то і сотні мільйонів в великих храмах великих міст.

"25 відсотків віддаємо в єпархію, ще відсотків 30 - наші повсякденні витрати. Решта - на храм ... Правда, зараз говорять, що в єпархії стали вимагати більше - до половини. Точніше, кожному приходу спустили план, і якщо його не виконувати - вилетиш. А якщо виконувати, то ніхто не подивиться, що батюшка машини щороку змінює ", - говорить отець Миколай.

У статті відзначають, що вже десятиліттями економіка РПЦ залишається "чорною", а це означає, що підрахувати реальні обсяги її виручки практично неможливо. І "виходити із тіні" православні священнослужителі не поспішають.

Нагадаємо, за словами патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета, ухвалення рішення про створення в Україні єдиної помісної церкви може відбутися вже наприкінці літа або початку осені.

Як повідомляв Знай.ua, активний опір Московського патріархату появи автокефальної Української Православної Церкви провокує повну його ізоляцію від решти православного світу, подальший розпад і нарешті зникнення.

Також Знай.ua писав про те, що в кінці серпня поточного року прихвостень Путіна, предстоятель Російської Православної Церкви патріарх Кирило вирішив зустрітися з Константинопольським патріархом Варфоломієм.