Очільники МЗС країн-членів Великої сімки (G7) в рамках офіційної зустрічі заявили про необхідність продовження цілого пакету санкцій проти РФ доти, доки ситуація не стабілізується.

"Міністр Фріланд та інші глави МЗС країн G7 підтвердили загальне повагу світового порядку, заснованого на нормах міжнародного права, в тому числі з питання територіальної цілісності. Санкції проти Росії за її неприйнятні дії в Україні продовжаться", - зазначив міністр закордонних справ Канади в своєму Twitter.

Головні проблеми G7

Як відомо, на повістці дня - питання анексованого Криму та тимчасово окупованого Донбасу. На думку міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, Україна на міжнародній арені сприймається виключно як "невід'ємна частина вільного світу, загального демократичного простору":

Популярні новини зараз

Юрій Ткач відростив пишну шевелюру: "Купив собі нову шампуньку"

Дзідзьо вперше показав "батька" - аж за душу бере: "Дякую..."

Марічка Падалко пішла від чоловіка заради кохання: "Я чесно йому зізналася..."

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

Показати ще

"Наші партнери по G7 атаку на Україну бачать, як атаку на цей вільний, демократичний світ", - підтвердив очільник МЗС.

Клімкіна на зустріч глав МЗС країн Великої сімки у Канаді запросили вперше. У 1994 році в Вінніпезі відбулася присвячена Україні ad-hoc зустріч міністрів, однак на повноцінному плановому заході Україна досі не була присутня.

Міністра запросили листом від канадського міністра Христі Фріланд, про що оголосив посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Перша участь України у Великій сімці

Дипломат підкреслив, що , мова йде про участь України в outreach session (так званій ознайомчій сесії) у Торонто 22 квітня. Головною темою зустрічі повинні були стати "шляхи побудови більш мирного та безпечного світового майбутнього".

"Прийшов час серйозних, стратегічних рішень щодо України, Росії і щодо того, як розвернути світ до миру і міжнародного порядку. Ми раді, що Україна зможе приєднатися до цієї важкої, але критично необхідної розмови, і розраховуємо зробити цінний внесок у майбутні спільні рішення", - додав посол.

Дивіться: Зустріч G7

Як повідомляв портал "Знай.ua", нові персональні санкції США проти російського олігарха Віктора Вексельберга привели до заморожування низки активів приватної бізнес-групи "Ренова", вартість яких становить від $ 1,5 до $ 2 мільярдів.