Очільники МЗС країн-членів Великої сімки (G7) в рамках офіційної зустрічі заявили про необхідність продовження цілого пакету санкцій проти РФ доти, доки ситуація не стабілізується.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Міністр Фріланд та інші глави МЗС країн G7 підтвердили загальне повагу світового порядку, заснованого на нормах міжнародного права, в тому числі з питання територіальної цілісності. Санкції проти Росії за її неприйнятні дії в Україні продовжаться", - зазначив міністр закордонних справ Канади в своєму Twitter.
Головні проблеми G7
Як відомо, на повістці дня - питання анексованого Криму та тимчасово окупованого Донбасу. На думку міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, Україна на міжнародній арені сприймається виключно як "невід'ємна частина вільного світу, загального демократичного простору":
"Наші партнери по G7 атаку на Україну бачать, як атаку на цей вільний, демократичний світ", - підтвердив очільник МЗС.
Клімкіна на зустріч глав МЗС країн Великої сімки у Канаді запросили вперше. У 1994 році в Вінніпезі відбулася присвячена Україні ad-hoc зустріч міністрів, однак на повноцінному плановому заході Україна досі не була присутня.
Міністра запросили листом від канадського міністра Христі Фріланд, про що оголосив посол України в Канаді Андрій Шевченко.
Перша участь України у Великій сімці
Дипломат підкреслив, що , мова йде про участь України в outreach session (так званій ознайомчій сесії) у Торонто 22 квітня. Головною темою зустрічі повинні були стати "шляхи побудови більш мирного та безпечного світового майбутнього".
"Прийшов час серйозних, стратегічних рішень щодо України, Росії і щодо того, як розвернути світ до миру і міжнародного порядку. Ми раді, що Україна зможе приєднатися до цієї важкої, але критично необхідної розмови, і розраховуємо зробити цінний внесок у майбутні спільні рішення", - додав посол.
Дивіться: Зустріч G7
Як повідомляв портал "Знай.ua", нові персональні санкції США проти російського олігарха Віктора Вексельберга привели до заморожування низки активів приватної бізнес-групи "Ренова", вартість яких становить від $ 1,5 до $ 2 мільярдів.