У столиці Молдови, місті Кишинів, 26 серпня тисячі людей вийшли на протест проти політики уряду, який очолює Демократична партія. Головні вимоги мітингувальників – негайний арешт партійного голови Володимира Плахотнюка.

Учасники акції розмахували прапорами Європейського Союзу і Молдови і скандували "Геть мафію" і "Плахотнюка - за ґрати", пише "Радіо Свобода".

Організаторами демонстрації виступили опозиційна партія "Дія і солідарність", платформа "Гідність і Правда" і Ліберально-демократична партія. Відзначається також, що паралельно з антиурядовим мітингом в Кишиневі проходили дві акції протесту проти підвищення цін на бензин.

"

Виступаючи на антиурядовій демонстрації, лідер протесту Майя Санду закликала прихильників опозиції відокремитися від двох інших мітингів, які, за її словами, були організовані, щоб зірвати їх акцію", - зазначили у виданні.

Нагадаємо, влада Молдови не хоче укладати з "Газпромом" новий контракт на поставку газу. Про це заявив міністр інфраструктури економіки Кирило Габурич.

"Поточний договір ми неодноразово подовжували, він буде діяти до кінця наступного року, тому поки ми не збираємося вести переговори про підписання нового договору з російським монополістом", - зазначив він.

Міністр розповів, що вже наприкінці місяця розпочнеться будівництво нового газопроводу, який з'єднає молдавську та румунську газові системи. Такий крок, на думку молдавського уряду, допоможе країні знайти альтернативний шлях для постачань газу.

Як повідомляв раніше Знай.ua, Вища судова палата Молдови визнала рішення Апеляційної палати про невизнання результатів виборів мера Кишинева.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

"Вища судова палата залишила в силі рішення Апеляційної палати про невизнання результатів місцевих виборів у Кишиневі", - йдеться в повідомленнях журналістів.

Згідно інформації, 19 червня суд Молдови визнав місцеві вибори недійсними, а після Апеляційна палата залишила в силі рішення першої інстанції.

Зазначимо, що вибори на пост мера Кишинева відбулися 20 травня 2018 року. Дорін Кіртоаке, відсторонений у 2017 році від посади на час розслідування кримінальної справи про корупцію, оголосив 16 лютого, про свою відставку.

Також Знай.ua писав про те, що у російському МЗС відреагували на оголошену ООН резолюцію, яка стосується болючого придністровського питання.