Влада Молдови не хоче укладати з "Газпромом" новий контракт на поставку газу. Про це заявив міністр інфраструктури економіки Кирило Габурич.

"Поточний договір ми неодноразово подовжували, він буде діяти до кінця наступного року, тому поки ми не збираємося вести переговори про підписання нового договору з російським монополістом", - зазначив він.

Міністр розповів, що вже наприкінці місяця розпочнеться будівництво нового газопроводу, який з'єднає молдавську та румунську газові системи. Такий крок, на думку молдавського уряду, допоможе країні знайти альтернативний шлях для постачань газу.

При цьому молдовська влада не стане вести переговори з Газпромом до тих пір, поки новий газопровід не буде зданий в експлуатацію. Міністр пояснив, що вони дуже хочуть мати альтернативний газ, адже в цьому випадку з'явиться конкуренція і всі почнуть боротися за Молдову, як за клієнта.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

"Тоді у нас будуть розв'язані руки, і ми дізнаємося, як проводити подальші переговори, щоб домогтися вигідних умов", - додав Габурич.

Раніше в "Нафтогазі" розповіли, коли в Україні закінчиться блакитне паливо. Нафтогаз представив інформацію про те, що запасів газу в Україні вистачить ще на 15 років. Про це повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Комерційний директор надав інформацію про ресурсному потенціалі України в галузі "блакитного палива". Враховуючи нинішні підрахунки запасів газу в нашій країні вистачити на 15 років постійного використання.

Однак у підрахунках враховані лише нинішні розробки. Вітренко підкреслює, що Нафтогаз планує займатися розробками нових родовищ. У компанії впевнені, що вони точно є на території України.

Нагадаємо, Газпром просить у Нафтогазу пощади. Російський Газпром попросив у Нафтогазу припинити примусове стягнення заборгованості.

Як повідомляв "Знай. ua", Північний потік-2: Путін зробив Данії пропозицію. Ведуться переговори щодо альтернативного маршруту.

Також "Знай. ua" писав, що Газпром на межі: Європа жорстко "кинула" росіян України. Західні банки припинили кредитувати Газпром з-за України.