В Євросоюзі та НАТО стурбовані агресією Російської Федерації і хочуть запобігти проникненню країни в Прибалтику та Польщу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють ЗМІ.
За даними ЗМІ, про це йдеться в звіті комітету у закордонних справах Європейського парламенту, присвяченому відносинам ЄС і НАТО.
"Проникнення Росії за допомогою гібридних або звичайних методів у країни східного флангу має бути відповідним чином попереджено і відображено", - сказано в документі.
За даними видання, в документі наголошується на необхідності зміцнення підходу щодо Росії.
"З огляду на ризик, який як і раніше має місце, ослаблення трансатлантичних зв'язків і солідарності між країнами - членами ЄС, їх загальний стратегічний підхід до Росії потребує посилення", - сказано в повідомленні.
Комітет схвалює розширену передову присутність НАТО на східному фланзі, а також розгортання чотирьох багатонаціональних бойових підрозділів в Естонії, Латвії, Литві та Польщі. Програму по зміцненню альянсу було прийнято в 2016 році.
"Нинішня інфраструктура в Європі, що має головним чином орієнтацію на лінію Захід -Восток, повинна бути доповнена розвитком нового напрямку Північ - Південь для задоволення вимог військової мобільності", - сказано в звіті.
Разом з тим варто відзначити, що звістка про будівництво американської військової бази у Польщі не дає спокою у першу чергу Кремлю. Нещодавно заяви з цього приводу помічника російського президента Володимира Путіна Дмитра Пєскова викликали хіба що іронію у США.
Він назвав такі дії "експансіоністськими", такими, які "призводять до контрзаходів російської сторони, щоб збалансувати паритет, який кожен раз таким чином порушується".
"Пєсков: коли НАТО пересуває сили НАТО всередині території НАТО - це провокація. Так, нові члени НАТО важко працювали, щоб вступити в організацію, але ми будемо продовжувати цю маячню ще 25 років, тому що Росія, а не Європа, повинна вирішувати, як буде забезпечуватися безпека Європи", - написала вона у Twitter.
Навчання 14 країн в Україні: військові Канади та США розповіли, як воювати за стандартами НАТО
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що генсек НАТО розповів про перспективи вступу України до альянсу.