В Євросоюзі та НАТО стурбовані агресією Російської Федерації і хочуть запобігти проникненню країни в Прибалтику та Польщу.

Про це повідомляють ЗМІ.

За даними ЗМІ, про це йдеться в звіті комітету у закордонних справах Європейського парламенту, присвяченому відносинам ЄС і НАТО.

"Проникнення Росії за допомогою гібридних або звичайних методів у країни східного флангу має бути відповідним чином попереджено і відображено", - сказано в документі.

Згідно зі звітом, ЄС і НАТО слід посилити присутність на східному і південному напрямках для забезпечення безпеки. Зокрема, необхідно оновити дороги, мости та залізничні шляхи для швидкого розгортання військових сил. Крім того, пропонується подбати про розміщення військового обладнання для зміцнення колективної безпеки.

За даними видання, в документі наголошується на необхідності зміцнення підходу щодо Росії.

Популярні новини зараз
За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову "Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

"З огляду на ризик, який як і раніше має місце, ослаблення трансатлантичних зв'язків і солідарності між країнами - членами ЄС, їх загальний стратегічний підхід до Росії потребує посилення", - сказано в повідомленні.

Комітет схвалює розширену передову присутність НАТО на східному фланзі, а також розгортання чотирьох багатонаціональних бойових підрозділів в Естонії, Латвії, Литві та Польщі. Програму по зміцненню альянсу було прийнято в 2016 році.

Підкреслюється, що після Brexit 80% оборонних витрат Північноатлантичного альянсу буде припадати на держави, що не входять до складу ЄС. Також, три з чотирьох бойових груп в Східній Європі опиняться під керівництвом країн поза ЄС. Крім того, пропонується розвивати інфраструктуру ЄС у напрямку Північ - Південь для забезпечення військової мобільності європейських держав.

"Нинішня інфраструктура в Європі, що має головним чином орієнтацію на лінію Захід -Восток, повинна бути доповнена розвитком нового напрямку Північ - Південь для задоволення вимог військової мобільності", - сказано в звіті.

Разом з тим варто відзначити, що звістка про будівництво американської військової бази у Польщі не дає спокою у першу чергу Кремлю. Нещодавно заяви з цього приводу помічника російського президента Володимира Путіна Дмитра Пєскова викликали хіба що іронію у США.

Він назвав такі дії "експансіоністськими", такими, які "призводять до контрзаходів російської сторони, щоб збалансувати паритет, який кожен раз таким чином порушується".

Відповідь Пєскова одразу ж перефразували фахівці. Приміром, історик Моллі Маккей:

"Пєсков: коли НАТО пересуває сили НАТО всередині території НАТО - це провокація. Так, нові члени НАТО важко працювали, щоб вступити в організацію, але ми будемо продовжувати цю маячню ще 25 років, тому що Росія, а не Європа, повинна вирішувати, як буде забезпечуватися безпека Європи", - написала вона у Twitter.

Навчання 14 країн в Україні: військові Канади та США розповіли, як воювати за стандартами НАТО

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що генсек НАТО розповів про перспективи вступу України до альянсу.