Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Йенс Столтенберг на пленарному засіданні весняної сесії Парламентської асамблеї альянсу в Варшаві заявив, що блок повинен прагнути до нормалізації відносин з Росією, однак всі сусідні з РФ держави мають право приєднатися до організації. Він також закликав російську владу взяти на себе відповідальність за знищення малазійського боїнгу, якого збили в небі над Донбасом.

Про це пишуть російські ЗМІ.

На думку генсека НАТО, колишні радянські республіки повинні самостійно вибрати свій формат міжнародних відносин: "Це питання базових прав країн і народів - прийняття рішень про шляхи свого розвитку ... Сусіди РФ мають право робити, що хочуть, не озираючись на Росію".

Головною темою Ради Росія - НАТО (РРН) стане проблема сходу України, зазначив Столтенберг.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще

"Ми очікуємо, що теми будуть включати ситуацію на Україні і навколо неї, в тому числі повне виконання мінських угод. Нам потрібен діалог з Росією. Вона наш найбільший сусід, і вона нікуди не дінеться", - сказав генсек НАТО.

Він також зазначив, що з представниками Москви обговорюватимуться питання щодо зниження загальної військової напруженості в Європі, пов'язаної з нарощуванням числа військ як з боку НАТО, так і Збройних сил РФ.

Російська влада повинна також «визнати відповідальність» за знищення малазійського боїнгу на сході України влітку 2014 року, заявив Столтенберг. Він зазначив, що вірить в результати розслідування міжнародної групи слідчих на чолі з нідерландськими прокурорами. Підсумки розслідування були оголошені в кінці травня, і з них випливає, що боїнг був збитий ракетою російської системи ППО.

Окремо глава НАТО зупинився на питанні можливого вступу Грузії в блок. Він зазначив, що Закавказька республіка стане членом НАТО тільки за умови дотримання "всіх необхідних критеріїв".

Дивіться: РФ та НАТО

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", ЗМІ активно пишуть про те, що прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі розраховує на вступ у НАТО за три роки, тобто до 2021.