Парламент Данії схвалив заборону на носіння в громадських місцях предметів одягу, які повністю закривають тіло і/або обличчя, таких як паранджа і нікаб.

Про це повідомляє The Local

За законопроект проголосували 75 депутатів, проти - 30. Заборону підтримали ліберали, консерватори і датська народна партія, а також опозиційні соціал-демократи.

Заборона на паранджу і нікаб почне діяти з 1 серпня. Перше порушення закону передбачає штраф у розмірі 1000 крон (134 євро). Повторні порушення - 10 тисяч крон. З документа виключили норму про позбавлення волі за відмову дотримуватися заборони на носіння паранджі і нікаба.

Міністр юстиції Данії Серен Папі Поульсен раніше заявив, що данська поліція не буде насильно знімати вуалі з жінок. Їх попросять повернутися додому або відправлять до відділку.

Аналогічні закони вже діють в Австрії, Франції та Бельгії.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Варто відзначити, що раніше норвезькі законодавці підготували законопроект про заборону носіння жіночого одягу, що закриває обличчя.

У документі зазначено, закривати обличчя жінки не можуть в дитсадках, школах та університетах. Депутати пояснюють, що такий одяг ускладнює спілкування між викладачами та учнями.

Під заборону, швидше за все, потраплять: паранджа, нікаб, головні хустки, балаклави і маски. Варто відзначити, що в Скандинавських країнах це перша подібна заборона. Депутати впевнені, що в парламенті для цього рішення підтримка знайдеться і вже в наступному році він вступить в силу.

"Подібний одяг перешкоджає хорошій комунікації, яка необхідна для того, щоб учні могли отримувати якісну освіту", - пояснив міністр освіти Торбйорн Ісаксен.

Разом з тим варто відзначити, що чоловік-мусульманин розлучився з дружиною через 15 хвилин після укладання шлюбу, тому що відчув себе "ображеним" і "приниженим" фінансовими вимогами майбутнього свекра.

Наречений домовився з батьком нареченої, що заплатить йому 22 тисячі євро після весілля, яке повинно було відбутися в Дубаї, але батько нареченої став наполегливо вимагати повну суму.

Наречений дав йому відразу близько 10 тисяч євро, тобто приблизно половину суми, як вони і домовлялися раніше. Решту суми він повинен був передати після весілля. Однак батько нареченої зажадав гроші, хоча у нареченого їх не було при собі.

Від такого нахабства, наречений відчув себе "приниженим" і "ображеним" цією вимогою і скасував шлюб.

Европейський суд дозволив забороняти хіджаби

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в Іспанії цигани влаштували українське весілля і пішли по-російськи.