Ви навіть не можете собі уявити, скільки людей протягом року страчують у Техасі. Цей штат вважається одним із найсуворіших, адже закон тут спрацює у будь-якому випадку і часто не на користь підсудного. Саме тут мешкає жінка, яка на власні очі бачила більше 300-т смертних кар, і змогла залишитися при здоровому глузді.

Такі "мінуси" професії

Мова йде про колишню державну чиновницю, Мішель Лайонз, яка 18 років тому була свідком страти Рікі Мак-Гінна – єдиний випадок, який викликає у неї сльози. З іншим довелося змиритися, адже за фахом вона повинна бути присутня на всіх цих жахливих заходах, як представниця закону.

12 років вона працювала репортером, але життя кардинально змінилося, коли отримала посаду речниці управління кримінальної юстиції штату Техас. З того часу службовим обов'язком Лайонз було засвідчення виконання всіх смертних вироків, ухвалених штатом. Жінка бачила останні дні найвідоміших злочинців США, вперше – коли їй було всього 22 роки.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

"Присутність на стратах була просто моїм службовим обов'язком. Я була прибічницею смертної кари. Думала, що це найбільш підходяще покарання за деякі скоєні злочини. А оскільки я була молода й зухвала, то все бачила в чорно-білих тонах. Якби я почала замислюватися над тим, які почуття в мене викликають страти, коли я на них дивлюся, якби забагато думала про свої почуття в той момент, то як би я змогла повертатися в ту залу, місяць за місяцем, рік за роком?", - згадувала вона в коментарі місцевим ЗМІ.

Кривавий Техас і муки совісті

Як відомо, з 1924 року всі страти в штаті відбувалися в маленькому східно-техаському містечку Гантсвілль, там розташовано сім в'язниць, зокрема і Walls Unit, імпозантна споруда у вікторіанському стилі, де в одній з камер виконують смертні вироки. У 1972 році, через жорстокість і нестандартність даного способу покарання, Верховний суд США ввів мораторій на смертну кару. Але вже за кілька місяців у деяких штатах її відновили.

Тобто, Гантсвілль можна впевнено назвати "столицею смертної кари", як би страшно це не звучало.

"Тепер, переглядаючи свої нотатки про страти, я бачу, що мене це турбувало. Але всі свої тривоги я ховала в уявну валізу і відправляла в найдальший закуток підсвідомості. Така байдужість допомагала мені вберегтися від негативу, щоб продовжувати роботу. Споглядання останніх хвилин життя людини, коли душа покидає тіло, - це те, до чого не можна звикнути ніколи. Але в Техасі злочинців страчували так часто, що відпрацьована процедура втратила драматизм", - пояснювала Лайонз.

Аби не таке ставлення до роботи, можливо, довго вона б не витримала, але вже за кілька років розповідала на камери всього світу про те, що чекає на смертників.

"Це мій суспільний обов'язок", - констатувала екс-чиновниця.

Дивіться: де застосовується смертна кара у світі?

Як повідомляв портал "Знай.ua", єдиний християнин в Ірані благає Порошенка врятувати його від смерті.