Путін отримав красномовний меседж із Польщі

поділитись
Офіційна Варшава виявилася більш рішучою, ніж очікувалося

Польський президент Анджей Дуда заявив, що відмовляється надсилати вітання на адресу президента РФ Володимира Путіна стосовно його перемоги на виборах.

"Президент не надсилатиме вітань президенту Путіну у зв’язку з голосуванням, яке відбулося у Росії. Тим паче, що, зрештою, Польща у цих виборах не брала участі, а зазвичай вітання надсилають ті, хто у виборах програв. Трошки кумедно, що дехто намагається надіслати вітання до оголошення і затвердження результатів виборів", - підтвердив голова канцелярії лідера Польщі Кшиштоф Щерський.

За його словами, Дуда свого часу вирішив обмежитися хіба що суто дипломатичним листом з приводу призначення господаря Кремля на посаду. Як відомо, за результатами опрацювання більшої частини бюлетенів Володимир Путін набирає 76,67% голосів, слідом за ним – Павло Грудінін (11,79%), третє місце дісталося Володимиру Жириновському (5,66%), на четвертій сходинці – Ксенія Собчак (1,67%), а у Григорія Явлінського - 1,04%.

Минулого року в РФ також скасували спеціальні відкріпні посвідчення, тобто прописка під час голосування не мала значення – було достатньо подати заяву у відповідні органи.

Встигли визначитися і за кордоном: у США голосування пройшло в Нью-Йорку, Вашингтоні, Сіетлі, Х'юстоні, Німеччини – Берлін, Гамбург, Франкфурт, Мюнхен, Лейпциг, Бонн, у Великобританії – Лондон, Единбург; у Франції – Париж, Марсель, Ліон, Страсбург, Бордо, Байонна, Вільфранш-сюр-Мер, Монте-Карло, Эстийак.

Дивіться: У Росії завершили підраховувати голоси на виборах президента

Як повідомляв портал "Знай.ua", британська аналітична компанія Cambridge Analytica тривалий час втручалася в хід виборів у різних країнах світу – вдавалися до різних методів, зокрема спеціально поширювали ганебну інформацію про кандидатів та навіть давали хабарі. Дані про кандидатів розміщували навіть у соціальних мережах, діяли не від власного імені, використовуючи фальшиві облікові записи. Часто маскувалися під студентів, або туристів. У США розпочали розслідування змови перед виборами Facebook і Cambridge Analytica (2016 рік). Йшлося про отримання доступу до секретних даних та розробку окремого алгоритму політичних уподобань виборців. У Facebook дізналися про витік даних і зажадали від британців видати всі матеріали, але ті відмовилися.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Путін, вибори в Росії, Анджей Дуда
Вибір редакції, Світ
25.04.2018
Меланія Трамп і Бріджит Макрон з'явилися в схожих образах на заході в Білому домі
0
0
06:35 26.04.2018
Він проходить обвинуваченим ще по одній у справі про зґвалтування в іншому штаті
0
0
03:33 26.04.2018
У Великобританії школяр став самим юним пацієнтом, якому провели унікальну операцію
0
0
02:14 26.04.2018
Жінки порівняли свої фото після пологів зі знімками британської герцогині
0
0
01:51 26.04.2018
Вона вперше вийшла на офіційний захід
0
0
01:50 26.04.2018