Нижня палата російського парламенту у третьому читанні, як анонсують – остаточному, ухвалила законопроект про санкції у відповідь на так звані "недружні дії" США та низки країн.

"Дзеркальні санкції" РФ – що це значить?

Втім, за даними місцевих ЗМІ, у фінальній редакції законопроекту немає згадки конкретних сфер, на які можуть поширюватися санкції. Документ дає можливість уряду заборонити ввезення будь-якої продукції і сировини - за винятком життєво необхідних товарів, які не виробляються в Росії.

Крім того, можливі обмеження не можуть поширюватися на товари, що ввозяться для особистого користування, як росіянами, так і іноземними громадянами.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

Законопроект "Про заходи впливу (протидії) на недружні дії Сполучених Штатів Америки та (або) інших іноземних держав" внесли до Держдуми в квітні 2018 року. Документ був розроблений після того, як США розширили список санкцій, внісши в нього, в числі інших, російських бізнесменів Олега Дерипаску та Віктора Вексельберга.

У першому варіанті законопроекту були перераховані сфери, в яких уряд може вводити санкції у відповідь. Зокрема, передбачалася можливість заборони на ввезення ліків і медтехніки, що змусило благодійні організації звертатися з листом до голів Держдуми і Ради Федерації. До другого читання із законопроекту прибрали згадку конкретних сфер, на які можуть поширюватися санкції.

Зашморг для РФ, причини економічних обмежень

На початку року Офіс з питань контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголосив про введення пакету індивідуальних санкцій проти 26 громадян Росії та 15 юридичних осіб. Відповідне повідомлення розміщено на офіційному сайті американського Мінфіну.

В перелік потрапили російські бізнесмени-олігархи та керівники державних компаній– широко відомі бізнесмени, наближені до Кремля, Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирил Шамалов, Віктор Вексельберг, сенатор Сулейман Керімов, голова правління "Газпром Олексій Міллер, секретар Ради безпеки Микола Патрушев, колишній "охоронець" Путіна, нині керівник Росгвардії Віктор Золотов та інші.

До списку компаній, проти яких запроваджені санкції США, визначені, в тому числі, "Газпром-Буріння", "Група ГАЗ", "Рособоронекспорт", "Російська Фінансова Корпорація (РФК-Банк)", "Об'єднана Компанія Русал", "АТ НПВ Інженірінг" тощо. Проти більшості вказаних фізичних та юридичних осіб вже були застосовані санкції США, пов'язані, зокрема, з російською агресією проти України.

Дивіться: Канада запровадила додаткові антиросійські санкції

Як повідомляв портал "Знай.ua", Німеччина готується відновити виробництво танків типу Leopard 2 у модифікації А7V заради стримування російської агресії у будь-якій частині світу. На батьківщині його прозвали "монстром"– танк брав участь у Першій світовій війні, ставши першим серійним в історії країни.