До переліку компаній, котрі підпадають під антиросійські санкції, Мінфін США внесло UC Rusal олігарха Олега Дерипаски, головного фігуранта інтимного скандалу із Настею Рибкою.

Нещодавно його фірма офіційно розмістила в мережі повідомлення про те, що в рамках Гонконгської біржі готові оголосити технічний дефолт. І не дивно: акції UC Rusal останнім часом впали на 41%:

"Компанія оцінює, що санкції OFAC (Управління з контролю над іноземними активами Мінфіну США) можуть привести до технічних дефолтів через певні кредитні зобов'язання групи, і в даний час компанія оцінює можливий вплив таких технічних дефолтів на її фінансове становище. Наразі компанія підтримує всі кредитні та фінансові зобов'язання (включаючи зобов'язання з погашення боргу). Компанія має намір продовжити виконання своїх зобов'язань відповідно до правових та нормативних вимог", - зазначили в компанії.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Підопічні Дерипаски справді занепокоєні своїм майбутнім, адже в перспективі від такого тиску США може постраждати й весь інший його бізнес на території РФ.

Крім того, після падіння акцій ринкова капіталізація компанії склала $5,39 млрд. З моменту оголошення про американські санкції падіння капіталізації склало $3,6 млрд.

Загалом до "чорного списку" санкцій Мінфіну США потрапили три компанії Олега Дерипаски – "Базовий елемент" (Basic Element Limited), En + Group і Rusal. Сам мільярдер також виявився під персональними санкціями.

6 квітня США розширили список санкцій, включивши в нього 24 російських бізнесмени і кілька компаній. У список, як оголосив Мінфін США, потрапили люди, "які отримують вигоду від путінського режиму або грають ключову роль в згубних діях Росії".

Олег Дерипаска, випливає з пояснень Мінфіну, потрапив в нього за діяльність "від імені високопоставленого російського чиновника" (ім'я чиновника не вказується) і роботу в енергетичному секторі. В рамках обмежень фізичним і юридичним особам в США заборонено співпрацювати з особами та компаніями, на яких поширюються санкції.

Цікаво, що ще минулого року "Русал" поставив до США алюміній на загальну суму понад $1,4 млрд.

Дивіться: Куди мільярдер Дерипаска виводить активи з Росії?

Як повідомляв портал "Знай.ua", Міністерство фінансів США оприлюднило розширений перелік чиновників та бізнесменів, стосовно яких запроваджуються санкції.