У Швейцарії Вищий суд кантону Цуг відновив арешт акцій Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG (проектні компанії газопроводів "Північний потік" і "Північний потік - 2"), котрі офіційно перебувають у власності російського "Газпрому". Відповідну інформацію нещодавно підтвердили у НАК "Нафтогаз України".

Nord Stream і Газпром

За даними української компанії, активи російського монополіста будуть залишатися під арештом, поки буде розглядатися апеляція НАК "Нафтогаз України" на рішення про його зняття.

Підставою для зняття блокування Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG було те, що активи знаходяться за межами кантону Цуг і, відповідно, поза юрисдикцією органу щодо стягнення боргів, відзначили в українській компанії.

Газпром, Росія

"Якби виконання рішень органу щодо стягнення боргів не було призупинено Вищим судом," Газпром "знову міг би розпоряджатися своїми акціями в Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, навіть якби ті перебували в юрисдикції органу щодо стягнення боргів кантону Цуг", - підкреслили в "Нафтогазі".

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять
Показати ще

Тобто тепер згадані активи не можуть бути виведені з-під юрисдикції відповідного органу щодо стягнення боргів до остаточного рішення по апеляції "Нафтогазу". Представники Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG відмовилися коментувати ТАСС рішення швейцарського суду.

Нафтогаз проти Газпрому: історія позову до арбітражу

З 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз України" судилися в Стокгольмському арбітражі через контракти на поставку природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року. 22 грудня 2017 року "Нафтогазі" заявили про перемогу над "Газпромом" з усіх спірних питань контракту на поставку газу.

Вимоги "Газпрому" і судове рішення

За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" повинен виплатити $ 2,56 млрд на користь "Нафтогазу". 30 травня "Нафтогаз" почав процедуру примусового стягнення з "Газпрому" $ 2,6 млрд.

Падіння акцій російського монополіста

Крім цього, українська сторона найближчим часом планує запустити поступово процедуру арешту акцій "Північного потоку - 1" – будівництва російського газопроводу.У разі подальшого успіху українських юристів в судах, існує ймовірність подачі решти позовних заяв проти "Газпрому" і Росії - на загальну суму від восьми до десяти мільярдів доларів США.

Дивіться: "Нафтогаз" виграв суд проти "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі

Як повідомляв портал "Знай.ua", Міністерство юстиції України налаштоване стягнути з російського монополіста "Газпором" штраф у сумі 172 мільярда доларів у Великобританії та Нідерландах.