Астронавт NASA Ріки Арнольд, який на даний момент знаходиться на борту Міжнародної космічної станції, на своїй сторінці в Twitter опублікував знімок Перської затоки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа знімку можна помітити також вогні міст, які розташовуються по берегах водойми.
"Навіть темрява ночі не може приховати фарб пустелі, яка межує з Перською затокою", - написав Арнольд в підписі до фото.
Крім того варто відзначити, що вчені з допомогою телескопа "Хаббл" отримали знімок карликової галактики IC 4870, в центрі якої можна помітити нитки блакитного газу.
Космічне агентство NASA повідомило, що галактика знаходиться на відстані 28 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Павич. Вона була відкрита ще в 1900 році американським астрономом Делайлом Стюартом.
Галактика має активне ядро, яке надзвичайно яскраво висвітлює центральну область, настільки потужний, що її сяйво може затьмарити цілу галактику. Подібні ядра потужно випромінюють по всьому електромагнітного спектра від радіохвиль до гамма-променів, створюваних надмасивної чорною дірою, яка поглинає матеріал, що знаходиться занадто близько до неї, і навіть зірки.
IC 4870 також відноситься до класу сейфертовских галактик, які відрізняються характерними емісійними лініями, що свідчить про наявність потужних викидів газу, швидкості яких досягають тисяч кілометрів в секунду.
Ця інформація була оприлюднена у статті, прийнятій до публікації в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.
Астрономам вже відомо близько 500 землеподібних планет. Проблема в тому, що більшість з них або надто гарячі, або, навпаки, холодні, тому вчені продовжують пошук планет, схожих на Землю.
Так, іспанські астрономи, під керівництвом Дієза Алонсо з Університету Ов'єдо, вивчили дані телескопа "Кеплер", отримані в рамках 14 спостережної кампанії місії К2, яка стартувала у листопаді 2013 року. В результаті дослідники виявили дві нові планетні системи.
Першу систему відокремлюють від нашої Землі 160 світлових років. Вона містить як мінімум три кам'янистих планети, радіус яких дорівнює або приблизно дорівнює земній, а маса складає 1.4, 0.9 і 1.3 маси Землі. Температура зірки майже у півтора рази менші, ніж у Сонця, і становить 3450 кельвінів.
У другій системі головна зірка — червоний карлик з ефективною температурою 3800 кельвінів. Навколо неї обертаються дві суперземлі, що перевершують за розмірами нашу планету в два рази, а за масою — у п'ять.
Система TRAPPIST-1 виявилось найбагатшою на землеподібні екзопланети - в ній знайшли відразу сім небесних тіл з масами, приблизно рівними масі Землі. Всі вони обертаються навколо червоного карлика.
Еволюція планети Земля
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені назвали планету, де панує життя.