21 травня Ростуризм отримав лист від департаменту туризму і регіональної політики Міністерства культури, в якому зазначалося: "розглянути пропозицію щодо заборони діяльності Booking.com на території Російської Федерації".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦю інформацію повідомляє РБК.
"Вважаємо за необхідне запросити думку профільних професійних громадських об'єднань щодо вказаної пропозиції, у зв'язку з чим на їхню адресу в оперативному режимі направлений відповідний запит", - заявив представник відомства.
Тепер, до 4 червня 2018 року, Ростуризм зобов'язаний відповісти на цей документ. Як зазначає видання, прес-служба Мінкультури та представник російського офісу Booking.com коментарів на давали.
Місяцем раніше, Сергій Войтович, голова туроператора "Свій туристичний сервіс" ("Свій ТС") , звернувся в Мінкультуру з проханням обмежити роботу Booking.com на території Росії у відповідь на антиросійські санкції.
Войтович пропонує ввести обмеження на бронювання через Booking.com тільки російських готелів і тільки для клієнтів, що знаходяться всередині країни. Він переконаний, можливість бронювати житло для росіян в інших країнах має залишитися як використання сервісу іноземцями в російських готелях.
Як каже голова "Свій ТС", юридично Booking.com не є туроператором, тому не платить внески і має право не реагувати на контролюючі органи Росспоживнагляду в разі скарг зі сторони споживачів. У той же час, Войтович вважає, що зараз 60-70 % індивідуальних продажів в готелях Росії припадає саме на частку Booking.com.
Відомо, що сам Войтович вже давно б'ється в спробах створити хоч щось схоже на Booking.com., але все невдало. Так, глава "Свій ТС" був творцем компанії "Букингсервис", сайтів Bsmos.ru, Reservation.ru і Svoy-hotel.ru.
Гендиректор керуючої компанії "Туррис" Світлана Астаф'єва вважає, що якщо такий якісний оператор, як Booking.com, піде з туристичного ринку, то немає гарантій, що йому знайдеться повноцінна заміна.
За словами Сергія Шпилько, президента Російського союзу туріндустрії, комісія Booking.com досягає близько 18%, така сума порівнянна з винагородою великого туроператора.
"По мірі збільшення ринкової частки розмір комісії Booking.com швидше за все, буде тільки збільшуватися, ми ж зацікавлені в тому, щоб російський ринок готельних послуг був конкурентним", - зазначив Шпилько.
Зазначимо, що сервіс Booking.com належить американській Booking Holdings.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", нижня палата російського парламенту в третьому читанні, як анонсують - остаточному прийняла законопроект про санкції у відповідь на так звані "недружні дії" США і низки країн.