Медики виявили таємний "мозок" в кишечнику. Даний внутрішній орган здатний самостійно вибудовувати свою поведінку і при цьому він не отримує сигнали з голови.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють ЗМІ.
"Кишкова нервова система володіє мільйонами нейронів. Вони відповідають за те, як поводиться кишечник і як він обробляє інформацію, що надходить", - свідчать вчені з Австралії.
Використавши мишей, експерти стимулювали діяльність кишечника гризунів за допомогою електричних імпульсів. Далі з'ясувалося, що орган може пристосовуватися до всіляких подразників. Це початковий епізод, коли в кишечнику знайдений нейронний шаблон, мають його поки лише миші.
При цьому вчені сподіваються, що отримані результати можна застосувати і до людей, але це питання потребує подальших досліджень.
Варто відзначити, що 17 травня Верховна Рада ухвалила закон № 2386а-1 про трансплантацію анатомічних матеріалів людині. Свої голоси за документ віддали 255 народних депутати.
Кожна людина може добровільно погодитися чи відмовитися від посмертного донорства. У першому випадку потрібна письмова заява, позначка у паспорті або посвідченні водія та внесення даних до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.
В іншому - назвати довірену особу, яка після смерті людини оприлюднить її згоду чи заборону на трансплантацію її анатомічних матеріалів.
Окрім того, забороняється використання анатомічних матеріалів, якщо нема у кого спитати дозволу; проти суд, правоохоронці або судмедексперт. Не можуть посмертно бути донорами ветерани АТО та ООС, діти-сироти, визнані недієздатними а також ті, особистість яких невстановлена.
Основні документи (реєстри)
- волевиявлення щодо посмертного донорства,
- "довірених" осіб, які згодні на посмертне донорство тих, кого вони представляють,
- анатомічних матеріалів людини, призначених для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів,
- живих донорів,
- живих донорів гемопоетичних стовбурових клітин,
- реципієнтів,
- осіб з трансплантованим анатомічним матеріалом,
- медзакладів, уповноважених на трансплантування,
- трансплант-координаторів.
Визначення донора
При цьому, коли пару донор-реципієнт визначено, дані не можна змінювати (крім випадків, коли лікарі визнали трансплантацію неможливою або реципієнт відмовився).
Пільги для донорів
- Право на підтримку держави
- безоплатне медобстеження, медична допомога у разі хвороб чи погіршення здоров’я
- 3 дні оплачуваної відпустки (їх можна долучити до планової відпустки).
- відшкодовується шкода з урахуванням додаткових витрат на лікування, посилене харчування тощо.
Закон про трансплантацію в Україні прийнятий - що зміниться
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українське МОЗ пробило чергове дно.