Медики виявили таємний "мозок" в кишечнику. Даний внутрішній орган здатний самостійно вибудовувати свою поведінку і при цьому він не отримує сигнали з голови.

Про це повідомляють ЗМІ.

"Кишкова нервова система володіє мільйонами нейронів. Вони відповідають за те, як поводиться кишечник і як він обробляє інформацію, що надходить", - свідчать вчені з Австралії.

Використавши мишей, експерти стимулювали діяльність кишечника гризунів за допомогою електричних імпульсів. Далі з'ясувалося, що орган може пристосовуватися до всіляких подразників. Це початковий епізод, коли в кишечнику знайдений нейронний шаблон, мають його поки лише миші.

При цьому вчені сподіваються, що отримані результати можна застосувати і до людей, але це питання потребує подальших досліджень.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою
Показати ще

Варто відзначити, що 17 травня Верховна Рада ухвалила закон № 2386а-1 про трансплантацію анатомічних матеріалів людині. Свої голоси за документ віддали 255 народних депутати.

Посмертне донорство (презумпція не/згоди)

Кожна людина може добровільно погодитися чи відмовитися від посмертного донорства. У першому випадку потрібна письмова заява, позначка у паспорті або посвідченні водія та внесення даних до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

В іншому - назвати довірену особу, яка після смерті людини оприлюднить її згоду чи заборону на трансплантацію її анатомічних матеріалів.

Окрім того, забороняється використання анатомічних матеріалів, якщо нема у кого спитати дозволу; проти суд, правоохоронці або судмедексперт. Не можуть посмертно бути донорами ветерани АТО та ООС, діти-сироти, визнані недієздатними а також ті, особистість яких невстановлена.

Основні документи (реєстри)

  • волевиявлення щодо посмертного донорства,
  • "довірених" осіб, які згодні на посмертне донорство тих, кого вони представляють,
  • анатомічних матеріалів людини, призначених для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів,
  • живих донорів,
  • живих донорів гемопоетичних стовбурових клітин,
  • реципієнтів,
  • осіб з трансплантованим анатомічним матеріалом,
  • медзакладів, уповноважених на трансплантування,
  • трансплант-координаторів.

Визначення донора

Відбувається автоматично, за Єдиною системою трансплантації. Для пошуку пари треба врахувати низку показників, приміром імунологічну сумісність, наскільки екстрено потрібна трансплантація, відстань тощо. Пріоритет буде надаватися неповнолітнім реципієнтам та живим донорам, які раніше надавали свої анатомічні матеріали.

При цьому, коли пару донор-реципієнт визначено, дані не можна змінювати (крім випадків, коли лікарі визнали трансплантацію неможливою або реципієнт відмовився).

Пільги для донорів

  • Право на підтримку держави
  • безоплатне медобстеження, медична допомога у разі хвороб чи погіршення здоров’я
  • 3 дні оплачуваної відпустки (їх можна долучити до планової відпустки).
  • відшкодовується шкода з урахуванням додаткових витрат на лікування, посилене харчування тощо.

Закон про трансплантацію в Україні прийнятий - що зміниться

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українське МОЗ пробило чергове дно.