У верблюдів виявили "хвороба зомбі", якій може заразитися людина. Мова йде про губчастої енцефалопатії, яка призводить до дегенеративних змін в головному мозку і в більшості випадків призводить до смерті.

Європейські ветеринари виявили кілька ферм на півночі Алжиру, де містяться верблюди з губчастої енцефалопатією - страшним захворюванням мозку, яке нерідко призводить до смерті. Зараженими виявилися три відсотки від загального числа досліджених особин - за мірками науки велика цифра.

Симптоми цього захворювання пов'язані з дегенеративними змінами в області головного мозку, викликаними молекулами поранених білків. Інфіковані клітини починають заміщати в організмі склад здорового речовини. Як підсумок - мозкові функції деградують, відбувається знерухомлення і подальша смерть хворої особини.

Через специфічних симптомів губчасту енцефалопатію іноді називають "хворобою зомбі". Справа в тому, що хвора тварина впадає в бурхливу агресію і становить небезпеку для оточуючих. На другій стадії, коли мозок починає втрачати свої функції, у інфікованих особин порушується координація рухів, вони відмовляються від їжі і взаємодії із зовнішнім світом, безцільно тиняються на ногах, що підгинаються, поки не падають замертво.

Популярні новини зараз

"Укрпошта" потрапила в скандал з мертвими бджолами: мільйони тіл у пакеті

Українці влаштували дику гулянку на кладовищі в поминальні дні: шашлики серед могил

Арсен Мірзоян поділився кадрами відпочинку у Єгипті: купа пляшок і Тоня в ластах

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Показати ще

Відзначимо, що сама по собі "хвороба зомбі" відома з 1986 року, коли у Великобританії від стрімко розвивається інфекції загинуло багато рогатої худоби. Але ось випадків зараження у верблюдів до справжнього моменту відомо не було.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що ця весна дуже багата знахідками для вчених і дослідників. Зовсім нещодавно виявили гігантські вири в океані, походження яких досі залишається загадкою, а зараз, під розтанувшими льодами Антарктиди, знайшли міст і шосе. Відразу було складно впізнати утворення, але, якщо подивитися уважніше, на гірській місцевості Південного полюса, можна помітити якусь дорогу.