У верблюдів виявили "хвороба зомбі", якій може заразитися людина. Мова йде про губчастої енцефалопатії, яка призводить до дегенеративних змін в головному мозку і в більшості випадків призводить до смерті.

Європейські ветеринари виявили кілька ферм на півночі Алжиру, де містяться верблюди з губчастої енцефалопатією - страшним захворюванням мозку, яке нерідко призводить до смерті. Зараженими виявилися три відсотки від загального числа досліджених особин - за мірками науки велика цифра.

Симптоми цього захворювання пов'язані з дегенеративними змінами в області головного мозку, викликаними молекулами поранених білків. Інфіковані клітини починають заміщати в організмі склад здорового речовини. Як підсумок - мозкові функції деградують, відбувається знерухомлення і подальша смерть хворої особини.

Через специфічних симптомів губчасту енцефалопатію іноді називають "хворобою зомбі". Справа в тому, що хвора тварина впадає в бурхливу агресію і становить небезпеку для оточуючих. На другій стадії, коли мозок починає втрачати свої функції, у інфікованих особин порушується координація рухів, вони відмовляються від їжі і взаємодії із зовнішнім світом, безцільно тиняються на ногах, що підгинаються, поки не падають замертво.

Популярні новини зараз

У Києві відкрили суперлікарню для пацієнтів з коронавірусом: "Не ремонтували півстоліття"

Груди Слави Камінської ледь не вискочили з розкішної сукні: "Благородна краса"

Мальовниче село пропонує 50 тисяч доларів за переїзд на пмж: чудовий варіант молодим людям

Найкрасивіша жінка світу за версією чоловіків: як виглядає і хто вона

Показати ще

Відзначимо, що сама по собі "хвороба зомбі" відома з 1986 року, коли у Великобританії від стрімко розвивається інфекції загинуло багато рогатої худоби. Але ось випадків зараження у верблюдів до справжнього моменту відомо не було.

Раніше "Знай.uа"  писав про те, що ця весна дуже багата знахідками для вчених і дослідників. Зовсім нещодавно виявили гігантські вири в океані, походження яких досі залишається загадкою, а зараз, під розтанувшими льодами Антарктиди, знайшли міст і шосе. Відразу було складно впізнати утворення, але, якщо подивитися уважніше, на гірській місцевості Південного полюса, можна помітити якусь дорогу.