ВВП всієї Російської Федерації практично дорівнює за економічною потужністю всього одній китайській провінції Гуандунь.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомили російські ЗМІ.
На січень 2016 ВВП Росії становив $1,178 трлн. При цьому, 2015 рік Гуандун завершив з ВВП в 7,281 трлн юанів або $1,125 трлн. Однак з урахуванням зростання на 7,3% в першому кварталі 2016 року, це вже $1,207 трлн.
У КНР за тиждень будується стільки житла, скільки в Росії за рік.
У Китаї за 8 днів проклали дорогу аналогічну трасі від Москви до Петербурга, яку будують з 90-х років минулого століття.
Всі морські порти Росії обробляють за рік менше вантажів ніж один порт Шанхаю.
При цьому нафти Росія минулого року вперше експортувала на меншу суму, ніж Китай мобільних телефонів.
У Китаї Росію розглядають в якості джерела сировини: частка готової продукції в російському експорті в КНР впала з 19% у 2002 році до менш ніж 2%, починаючи з 2012 року. Водночас, китайці скуповують 64% усієї необробленої деревини, яку російські підприємства поставляють до інших країн, а перероблена продукція йде в основному до країн Центральної Азії, Європи і навіть до США.
Такі показники дають підстави говорити, що навряд чи Китай і Росія є рівноправними перспективними партнерами. Економічні інтереси все більше розвертають Пекін у напрямку Вашингтона, а не Москви.
Експерти вважають, що навіть газопровід "Сила Сибіру", яким російський газ надходитиме лише до Китаю, навряд чи стане ефективним важелем впливу – Піднебесна давно стала світовим лідером з виробництва відновлюваної енергії. Установка сонячних батарей там йде зі швидкістю три футбольних поля на годину.
Як писав раніше "Знай.ua", сподіваючись на прихильність Китаю і вбачаючи в ньому надійного партнера, Кремль дуже сильно помиляється і недооцінює геополітичні й економічні амбіції Піднебесної.