Вчені розробили датчик, який дозволить ідентифікувати у дітей ознаки тревоги та депресії.

Дослідники Вермонтського університету запропонували нові методи діагностики на основі спеціального сенсора і алгоритму, які дозволять дітям краще зрозуміти свій настрій, повідомляє Daily Mail.

Справа в тому, що рівень діагностики у дорослих таких розладів, як тривога і депресія, невисокий за вини самих дорослих, які відмовляються визнавати наявність у себе проблем.

Але у випадку з маленьким дітям висока ймовірність, що дитина занадто мало, щоб усвідомити наявність розладу настрою. При постановці діагнозу психологи часто керуються спостереженнями за поведінкою дитини.

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Тому дослідники з Вермонтского університету розробили алгоритм для кількісної оцінки того, які рухи роблять діти, якщо страждають від депресії і тривоги.

У рамках експерименту діти (деяким з них раніше поставили діагноз тривога або депресія) були поміщені у ситуацію, яка повинна була відбитися на їх настрої або поведінці.

Наприклад, дітей приводили у слабо освітлену кімнату і натякали на наявність змії в критому тераріумі. Після цього дитині кидали на плече іграшкову рептилію, а датчики фіксували їх дії і поведінку.

Слід зазначити, що ніхто з дітей не постраждав при експерименту.

Алгоритм зумів за 20 секунд сенсорних даних виділити дітей з порушеннями настрою з числа тих, у кого їх немає.

За словами вченим, це відмінні результати, так як чим швидше дитині поставлять діагноз, тим раніше він отримає лікування, і тим вище його шанси уникнути довічної боротьби з розладами настрою.

Нагадаємо, вчені з Інституту експериментальної медицини імені Макса Планка виявили синаптична білок, "вимикання" якого знижує симптоми тривожності.

Як повідомляв портал "Знай.uа" класична гра "Тетріс" зменшує тривогу і хвилювання при очікуванні.

Також "Знай.uа" писал, що групова когнитно-поведінкова терапія кращий вибір лікування тривожних розладів у дітей та підлітків.