Вчені запропонували тепловий метод діагностики опіків.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДослідники медичного факультету Університету Макгілла у співпраці з Автономним університетом Сан-Луїса запропонували використовувати цифрову інфрачервону термографію пухирів і ран, що виникли в результаті високих температур, пише PLOS ONE.
За словами вчених, даний метод безболісний, швидкий і не потребує професійної підготовки.
"Цифрова інфрачервона термографія дозволяє візуалізувати тепло, що виділяється об'єктами", — пояснює доктор Хосе Луїс Рамірес Гарсія Луна (José Luis Ramírez García Luna) .
Дослідники створили метод, згідно з яким лікування пацієнта з великим опіком кінцівок буде проводитися на основі теплових характеристик вихідного ураження.
Для цього вчені вдалися до тепловізійної камери, яка фіксує різницю опіків і здорової шкіри.
Використовуючи метод машинного навчання, медики створили модель прогнозування для категоризації лікування на основі клінічних даних і термограм, виявивши, що різниця температур між здоровою шкірою та раною достатньо для того, щоб зробити прогноз.
Встановлено, що точність прогнозу з використанням алгоритму їх складає 90 %.
"Ми вважаємо, що наш метод може стати корисним інструментом для ранньої оцінки стану пацієнтів у відділенні невідкладної допомоги, а також на більш пізніх етапах надання допомоги пацієнтам з метою виявлення мертвих тканин, розмежування часткових і повних опіків і виявлення ускладнень, таких як наявність інфекції або відсутність кровотоку", — заявляє доктор Рамірес Гарсія Місяць.
В даний час дослідники проводять рандомізоване дослідження, щоб випробувати свій метод в інших випадках.
Нагадаємо, бетулін, що міститься в березовій корі, прискорює загоєння ран і опіків.
Як повідомляв портал "Знай.uа", британські вчені розробили мініатюрний пристрій, що допоможе діагностувати причини безпліддя.
Також "Знай.uа" писав, що команда вчених запропонувала план по створенню Ноєвого ковчега для мікробіома.