У Києві до будівлі Верховної Ради вранці 6 вересня прийшли десятки невдоволених активістів – вони вимагають негайного проведення виборчої реформи в Україні. В чому суть нової системи та як вона теоретично повинна працювати?


Виборча реформа в Україні: подробиці закону


На сьогоднішній день в Україні діє комбінована виборча система: половина депутатів (225) обираються до Верховної Ради через мажоритарні округи, набираючи більшість голосів, при цьому друга половина (225) потрапляє в парламент через закриті партійні списки, коли виборцю доводиться голосувати за певну партію чи блок партій.


В цьому випадку для проходу в парламент депутатам потрібно, щоб партія набрала більше 5% голосів, повідомляє Politeka.

Популярні новини зараз
Українці розгадали, хто ховається під маскою "килиммена" у складі Kalush Orchestra: причому тут "Танцюють всі" Красуня Тіна Кароль накинула оком на воїна ЗСУ: "Познайомитись би" Поворознюк емоційно висловився щодо війни і особисто Володимиру путіну: "Х*йло ти кончене" Потап показав справжнє дно росіян, та їхню істину самоідентифікацію: "Таке тільки в росії можливе"
Показати ще


Мета реформипроведення голосування виключно за відкритими списками. Це означає, що депутатам дозволять балотуватися тільки від партій в 27 округах країни. Спершу політична партія повинна подати загальнонаціональний список кандидатів, а потім розподілити їх по 27 округах.

При цьому один кандидат зможе балотуватися тільки в одному регіоні. Більшість активістів схиляються до версії, що реформа – єдиний шанс подолати цілковиту виборчу неспроможність. Вони радять перш за все відмовитися назавжди від так званих "законів Януковича".


Основні новації виборчого кодексу


Прохідна межа знижується до 4% (раніше - 5%)


На виборах до ВР та АР Криму, в обласних радах подаються тільки відкриті списки, кількість виборців - 90 000;

Багатомандатна мажоритарна система відносної більшості на місцевих виборах в містах з кількістю виборців менше 90 000;


У регіонах необхідно створити спеціальні представництва виборчих комісій


Врахувати в ході відбору кандидатів гендерний аспект, згідно якого кожна п'ятірка потенційних кандидатів повинна включати як мінімум дві жінки


Необхідність обов’язкового навчання для членів виборчих комісій;


Додаткові вимоги до передвиборчій рекламі на телебаченні.


Дивіться: Виборча реформа в Україні: що необхідно змінити?


Нагадаємо, скандальний наступник Романа Насірова подав у відставку.
Як повідомляв Знай.ua, в Україні розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Також Знай.ua писав, під стінами Верховної Ради у Києві розпочався масштабний мітинг.