В Міжнародному валютному фонді розказали, що повинно стати ключовими факторами прискорення українського економічного розвитку.

Про це під час презентації економічного огляду перспектив європейської економіки і погляду на макроекономічні тенденції української економіки заявив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман, повідомляє видання "Хвиля".

За словами постпреда, в Україні корупція гальмує зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на близько 2% на рік. Владі найперше треба її подолати, щоб посилити розвиток економіки.

"За нашою оцінкою, корупція в Україні гальмує зростання ВВП на близько 2% на рік. Україні треба подолати корупцію, щоб зростання економіки було не 3%, а 5%", — сказав Люнгман.

За його словами, ключовими факторами прискорення українського економічного розвитку мають стати дотримання фіскальної політики, зниження номінальних відсоткових ставок та покращення бізнес-клімату

"По-перше, Україна повинна дотримуватися фіскальної політики. Також для зростання української економіки слід знизити номінальні процентні ставки", - сказав Люнгман.

Йоста Люнгман
Йоста Люнгман

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

За його словами, високі номінальні процентні ставки безпосередньо пов'язані з інфляцією, так як вони стримують внутрішнього інвестора, якому важко займати в банках гроші під такий відсоток.

Разом з тим, за словами представника МВФ, щоб знизити ставки, треба побороти інфляцію. "Нацбанк робить правильні кроки в цьому напрямку", - зазначив він.

Люнгман назвав ще один важливий момент для прискорення темпів зростання - поліпшення бізнес-клімату в країні, адже інвестори, які придивляються до України з довгостроковою перспективою інвестування, хочуть бути впевненими в чесному і справедливому ставленні. Він також підкреслив, що в Україні і в подальшому повинні реалізовуватися реформи судової системи і боротьба з корупцією.

Нагадаємо, за затвердженою новою програмою МВФ виділить Україні 3,9 мільярда доларів. МВФ погодив з українською владою нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року, що закінчується в березні 2019 року.

Як повідомляв портал "Знай.ua", відомий економіст розповів, чим Україні загрожує нова хвиля світової кризи

Також "Знай.ua" писав, Верховна Рада у першому читанні проголосувала за проект бюджету на наступний рік - як українці житимуть у наступному році.