В Україні хочуть внести зміни до системи нарахування суми податку на дохід фізичних осіб ( ПДФО). У цей вівторок, 19 лютого, група з чотирьох позафракційних депутатів внесла до Ради законопроект №10066, який пропонує встановити в Україні прогресивну шкалу податку з обов'язковою прив'язкою до суми прожиткового мінімуму ( зараз він складає 1853 гривні) . Проект досить простий і лаконічний : чим більше людина отримує, тим більше податку йому доведеться заплатити в казну країни.

Якщо цей законопроект підтримають інші депутати , замість 18% ,які на сьогодні платять українці, з кожної гривні своєї зарплати, держава буде вимагати з них :

  • 0% - менше 1853 грн.
  • 5% - від 1853 році до 5,6 тис. грн.
  • 15% - від 5,6 тис. до 18,5 тис. грн.
  • 18% - від 18,5 тис. до 37 тис. грн.
  • 22% - від 37 тис. до 92,5 тис. грн.
  • 27% - від 92,5 тис. до 185 тис. грн.
  • 33% - від 185 тис. до 555 тис. грн.
  • 40% - від 555 тис. до 925 тис. грн.
  • 48% - понад 925 тис. грн.

Не обійдеться без того, що при перегляді показника прожиткового мінімуму, тарифна сітка буде автоматично змінюватися.

Автори даного документа впевнені, що така система більш правильна і коректна з боку соціальної справедливості. Депутати кидають свій погляд на європейську практику попередників. До прикладу вони подають країни Європи і їх податки в своїй записці. У Франції багаті громадяни сплачують 75% від свого доходу, в Канаді - 50%, а в Новегії - 39%. Правда, забывают пояснити ону деталь, що при такому величезному окладі на доходи "товстосуми" вдаються до зміни країни проживання та паспорта.

Популярні новини зараз
Чмоня поїде додому: нехай радіє і більше не бере зброю до рук Путін буде захоплювати Молдову: у Міноборони пояснили, чого хоче добитися диктатор Катя Осадча зізналася, що остаточно "розклеїлася", не допомагає навіть підтримка Горбунова: "Почала здаватися" Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене"
Показати ще

Більш того, депутати не стали морочитися над математичними підрахунками. Вони всього лише припустили , що зниження ставки для одних верств населення буде компенсовано підвищенням для інших. Хоча так само не забувають вказати, що 10% держбюджету і значна частина місцевих формуються саме за рахунок ПДФО.

Крім цього, автори інціативи обурюються з приводу низької ставки податку на дивіденди, які нараховуються фізособам - 5%. Вони вимагають також їх обкладати аналогічно до ПДФО, що означає застосування прогресивної шкали.

Нагадаємо, раніше Знай.ua" писав про курс долара. Гривня знову на висоті.

Також "Знай.ua" повідомляв про перерахунок пенсій українцям. Хто і скільки отримає.

Раніше "Знай.ua" сповіщав про рекордне подорожчання цигарок.