Ситуація в Харкові навколо пам'ятника радянському маршалу Жукову, який був знесений активістами – це необдумана гуманітарна політика і необхідність діалоги між громадськістю та представниками влади.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це стало зрозуміло зі слів прес-секретаря президента Юлії Мендель.
Мендель нагадує, що в україні є закон, що забороняє радянську символіку і робить виключення для деяких випадків, коли такі історичні пам'ятки пов'язані з опором і вигнанням нацистських окупантів з території України. Грубо кажучи – закон нічого не говорить про знесення пам'ятника Жукову.
"Але правова колізія, пов'язана з них – так само як з перейменуванням проспекту – присутній. Тим більше, за відсутності суспільного консенсусу з цього питання в місті Харкові. Президент вважає, що вирішення подібних колізій в рамках закону є справою виключно територіальної громади міста. Що передбачає проведення громадських консультацій та слухань та досягнення оптимального рішення, яке б задовольнило всі зацікавлені сторони. Міський голова, як лідер територіальної громади, має бути арбітром у цьому протистоянні і організувати процес пошуку оптимального рішення, а не ставати на чиюсь сторону. Президент закликає міську владу Харкова провести широке обговорення ситуації в територіальній громаді. Він також закликає національну поліцію і прокуратуру дати правову оцінку подіям, що відбулися 2 червня", – повідомляє Мендель.
Вона також прокоментувала заяву глави МЗС РФ Марії Захарової.
Прес-секретар президента каже, що заява Захарової – це втручання у внутрішні справи України.
Нагадаємо, Кернес втік з України
Як раніше повідомляв "Знай.ua", За "ватні" замашки Кернеса взялася СБУ
Також "Знай.ua" писав про те, що Пропагандистка Захарова суне ніс в історію зі знесенням Жукова