До 2020 року в Україні можуть розраховувати заробітні плати вчителів по-новому. Так, зарплата вчителя буде безпосередньо залежати від кількості учнів у закладі. Таким чином уряд прагне позбутись ситуації, коли школам, в яких навчається багато дітей, видають на забезпечення освітнього процесу менше грошей, ніж потрібно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це йдеться на сайті Кабміну.
У Кабміні наголосили, що роблять все можливе для того, аби запобігти місцевій владі накопичувати такі борги в майбутньому.
"Ситуацію, коли через неефективний розподіл державних субвенцій місцевими властями вчителі і лікарі не отримують заробітну плату, вважаю неприйнятним. Тому в 2020 році почне працювати принцип "гроші ходять за школярем". Це означає, що кількість учнів у школах буде враховуватися при розрахунку зарплати вчителів. Відповідно не буде ситуацій, коли розраховується менше ніж насправді кількість учнів, а вчитель недоотримує чесно зароблені гроші", - прокоментував рішення прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
Варто нагадати, що нова редакція закону "Про освіту" передбачає підвищення посадового окладу педагогічного працівника до трьох мінімальних заробітних плат до 2023 року поетапно. Одна мінімальна зарплата зараз - 3723 гривні. Наразі оклад педагога залежить від категорії.
Нагадуємо, що
Як повідомляв портал "Знай.ua", пробне ЗНО в Україні: опубліковано повний список предметів та дат.
Також "Знай.ua" писав, освіта й умови життя: Україна зайняла 96 місце в світовому рейтингу процвітання.