Новорічне звернення президента Володимира
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Це українці, такі як є. Не ідеальні і не святі. Тому що просто люди, живі. Зі своїми недоліками і тарганами, але в нашому паспорті не вказано, правильний чи неправильний українець. Немає строки "патріот", "малорос", "ватнік" чи "бандерівець". Там написано "громадянин України... Хтось переконав нас, що наші відмінності мають значення. А раптом це не так? Уявіть собі, хіба нас мало, що об'єднує?... У нашій історії чимало епізодів, які нас об'єднують, та ми навчилися бути єдиною країною епізодично... Нам треба бути єдиною країною кожного дня, це має стати нашою національною ідеєю", - зазначив Зеленський.
У підсумку Зеленський наголосив, що українці уявляють майбутнє країни однаково — як мирної, квітучої країни, що повернула своїх людей та території, "де неважливо, як названа вулиця, бо вона освітлена та заасфальтована", і головне в таких умовах — мати повагу один до одного.
В результаті новорічне привітання президента у соцмережах отримало різні оцінки від схвалення до засудження. Наприклад, перекладач Сергій Лунін написав, що Зеленський говорить з людьми на рівних, а не ставиться як до маси. А журналістка Катерина Шумило зазначила, що "це було найкраще і найбільш душевне привітання від президента"
Основну ідею президентського послання вважає правильною і редактор "Європейської правди" Сергій Сидоренко:
"Там було чимало правильних речей (хоча окремі слова й мене різанули). Та головне — те, що його основна ідея дуже правильна. Хоч саме це багатьох і зачепило. Але — нам потрібна єдина держава. І її доведеться зшивати", - пише він.
Голова "Об'єднання Толока" Сергій Яригін пише, що промова йому сподобалася, проте у втілення ідей президента у сучасних умовах він не вірить.
"Я розумію, що Президент намагається змінити модель з націоцентристської на ліберальну. Але в країні, яка воює, навряд чи це вдасться", - зазначає він.
Однак низка користувачів Facebook піддали критиці виступ Зеленського. Наприклад, журналіст Євгеній Лешан порівняв виступ президента схожим на "фінальну пісню 95 кварталу", за якою стоїть порожнеча. Депутат від "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв назвав виступ президента Зеленського лицемірством, що поглиблює суспільний розкол.
"Нищення українського в Україні завжди супроводжувалося "Какая разніца?" Ці слова — постійний супутник російської пропаганди, мета якої вбити в нас здатність впиратися і бажання вирішувати свою долю", - наголошує політик.
Депутат від "Європейської солідарності" та ексдиректор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає, що промова фактично легітимізує бачення ситуації в Україні як громадянського конфлікту.
"Загальний його меседж — потрібне примирення українців з різних куточків країни. Виглядає ніби красиво, але це куплет із відомої пісні Путіна про те, що в Україні громадянський конфлікт. Тому для припинення війни треба всього лиш перестати стріляти і дуже захотіти миру", - пише він.
На думку проєктменеджера Експертного Корпусу Романа Кулика слова президента пролунали як "тотально "ковбасна" плебейська риторика для суспільства без цінностей і самоповаги".
"Картинка гарна, подача креативна, так, але це примітивне і зараз навіть шкідливе послання нації. Повне нівелювання усіх націєцентричних речей та інституцій: від "неважливо якою мовою" до "неважливо яка церква" та "чиїми іменами названі вулиці та пам'ятники", - пише Кулик.
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що