1 січня 2020 року набув чинності Закон про викривачів корупції.
Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗ 1 січня 2020 року викривачі актів корупції отримуватимуть винагороду. В законі уточнюється, що винагорода гарантується, якщо хабар або завдані державі збитки в 5000 і більше разів перевищують прожитковий мінімум для працездатних осіб, який з 1 грудня підвищився до 2102 гривень, тобто фактично перевищує 10 млн гривень.
Розмір винагороди визначає суд, він може становити близько 10% від хабаря або завданих збитків. Водночас він не може перевищувати 3000 мінімальних заробітних плат - 12,5 млн гривень. Крім того, документ звільняє викривачів корупції від юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупції, якщо вони виявилися помилковими. Про корупційні злочини можна повідомити анонімно.
Також законом передбачено звільнення від кримінального переслідування співучасників корупційних злочинів, якщо вони нададуть допомогу у розслідуванні. Однак, причетні до схем викривачі корупції не зможуть отримати винагороду.
Настя Каменських зізналася в проблемах із зайвою вагою і показала фото: "Багато років соромилася"
Із Франківська може зникнути легендарний ринок, селяни лютують: "Де продати сало і молоко?"
51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"
Блаженніший Святослав втратив маму після тривалої хвороби: інформація про прощання
Варто нагадати, 17 жовтня парламент прийняв закон у другому читанні, за нього проголосували 252 нардепи. На підпис президентові Володимиру Зеленському документ передали в кінці жовтня, а схвалив його глава держави 13 листопада.
Нагадаємо, раніше
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,