Візит Держсекретаря США Майка
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПалата представників Конгресу США у грудні 2019 року проголосувала за імпічмент Дональду Трампу саме після розслідування обставин його розмови з Володимиром Зеленським. Зараз цю справу на фінальній стадії розглядає Сенат. Про мотиви візиту Помпео пише
Нещодавно Майк Помпео потрапив під критику через нібито його висловлювання щодо України. 24 січня журналістка американського Національного громадського радіо Мері Луїс Келлі опублікувала інтерв'ю з держсекретарем, в якому стверджувала, що під час низки запитань про Україну Майк Помпео у відповідь сказав їй: "Ви думаєте американці непокояться через Україну?". І попросив знайти цю країну на мапі. Однак Помпео звинуватив журналістку у брехні.
Майка Помпео раніше вважали одним з прихильників підтримки України в адміністрації Трампа. У липні 2018 року Держдепартамент, який очолює Помпео, оприлюднив офіційну декларацію про невизнання Сполученими Штатами анексії Криму Росією. Тоді президент Петро Порошенко назвав цей документ "Декларацією Помпео" і закликав уряди інших країн підтримати її.
Директорка Центру "Нова Європа", засновниця та директорка Інституту світової політики (2009-2017) Альона Гетьманчук:
"Я не очікую жодних проривів чи особливих досягнень. Добре, що цей візит відбувається. Я очікую, що Майк Помпео приїде саме як держсекретар США, а не як посланець кандидата в президенти Дональда Трампа з якоюсь іншою місією. Очікую, що пролунають речі, які ми чули в офіційній американській позиції щодо підтримки України. Вони зафіксовані в Кримській декларації, яку також називають "декларацією Помпео""
Член правління Ради зовнішньої політики "Українська призма" Ганна Шелест вважає, що у цих умовах Україні треба винести уроки зі скандалу через тиск Трампа на Зеленського, оскільки подібні скандали не йдуть Україні на користь.
"Під час візиту я очікую стандартний порядок денний — заяви про підтримку суверенітету України, обговорення розширення військової допомоги для України, енергетичної безпеки — це особливо важливо з огляду на запровадження санкцій США проти Північного потоку-2. Думаю, не оминуть питання підтримки антикорупційних реформ і взагалі реформ, які відбуваються в Україні. Водночас, публічно чи не публічно, Майк Помпео може підняти питання, яке опосередковано пов'язане з імпічментом президента США, а саме: буде чи ні Україна коментувати події під час розгляду звинувачень Трампа у Сенаті"
Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Микола Капітоненко вважає, що США завжди розглядали Україну як інструмент, а не як союзника. На його думку, американська допомога завжди була дуже обмеженою і цілеспрямованою, аби підтримувати Україну в необхідному стані.
"Минулого разу, коли Помпео мав приїхати до України, але його візит не відбувся, мали говорити про допомогу Україні та енергетику. Я думаю це буде на порядку денному. Ймовірно, також буде тіньовий порядок денний, пов'язаний з ситуацію в США щодо імпічменту. Я думаю, якась допомога з боку України Трампу не завадить, його люди спробують дізнатися, чи можна її отримати. Скандал з пошуком компромату на Байдена завдав шкоди відносинам США та України, але насправді вони ніколи не були в гарній формі, дуже стриманою була позиція щодо України. Лише додалися внутрішні конфлікти у США, стало більше нервовості"
Директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова Володимир Дубовик:
"Великого прориву від цього візиту я не очікую. Він більш важливий для переконання всього міжнародного співтовариства, що співпраця триває, стосунки залишаються плідними і партнерськими. Помпео знову скаже на публіці, що нічого не змінюється — підтримуємо Україну, можливо дезавуює свою розмову з журналісткою Національного громадського радіо США. Адже слова, які Помпео сказав журналістці, дисонують з його офіційною позицією підтримки України.... Не від нас залежить, що при владі в США президент, який не розуміє, що це за російсько-український конфлікт, чому він має допомагати Україні. Трампа переконати ми не можемо, можна лише сподіватися, що він відсторониться від українського напрямку. Я думаю, Трамп і сам розуміє, що для нього це токсичний напрямок, і принаймні до виборів в листопаді він буде сторонитися його"
Нагадаємо, раніше
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що