Як відомо, ще на початку лютого до Верховної Ради подали законопроекту №2831 "Про перелік об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації", який передбачає фактичний "продаж" державних підприємств. У свою чергу численні експерти нарікають на те, що якщо цей закон буде прийнятий, то Україна залишиться без власних держмонополій.

Про це повідомляє видання "Хвиля".

Як відзначається, новий законопроект є, ймовірно, черговою спробою "зеленої влади" обдурити своїх громадян. Відтак, його першим пунктом став дозвіл на продаж 49% державних акціонерних компаній: "Нафтогаз", "Укрзалізниця", "Укрпошта", "Хартрон", "Артем", "Науково-виробниче об'єднання", "Київський завод автоматики", "Київсько-Дніпровське об'єднане господарство залізничного транспорту", "Феодосійська суднобудівна компанія Море" та "Завод Фіолент".

За словами самого Гончарука, це допоможе залучити необхідні інвестиції для розвитку названих держкомпаній. Щоправда, лише частково, адже також до ВР поданий закон № 1405-VIII, який зобов'язує сформувати для великих державних компаній Наглядові ради з незалежними членами без проведення корпоратизації.

В свою чергу, усі члени Наглядових рад отримають офіційне право самостійно приймати різноманітні рішення під час голосування на засіданнях НС: погоджувати стратегію і років, фінансовий план, призначати і звільняти керівників підприємств, встановлювати розмір і умови виплати винагороди, формувати підрозділи внутрішнього аудиту.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію
Показати ще

Володимир Зеленський і Олексій Гончарук, фото: Фокус
Володимир Зеленський і Олексій Гончарук, фото: Фокус

Відтак, якщо взяти до уваги те, що велика частина іноземців і є тими самими членами НР, то це наштовхує на те, що фактично усі великі державні підприємці перейдуть до рук закордонних жителів, а українська влада втратить контроль над більшістю свої стратегічних і монопольних активів.