В Україні і малий, і великий бізнес вже зазнали суттєвих втрат через запровадження карантину. Бізнесмени оцінюють можливе зменшення доходів протягом 2020 року в середньому біля 50% доходу.

Такі результати показало опитування, яке провів Дослідницький підрозділ Advanter Group спільно з Українським інститутом майбутнього. Фахівці досліджували стан та перспектии українського бізнесу у зв’язку з карантинними заходами і кризовими явищами в економіці.

Advanter Group опитали 458 підприємств, серед яких мікро-, малі, середні та великі підприємства. Дослідження проводили з 28.03 по 2.04.2020 включно, за підтримки CEO Club, бізнес-спільноти Board, ТПП України, бізнес-школи МІМ Київ, Prizma Club, CFO Club Ukraine та десятків інших об’єднань підприємців по всіх областях України.

Дослідження показало, що український бізнес в умовах карантину довго не протримається.

Так, 38% підприємств не мають можливості протриматися більш ніж 2 місяці.

Популярні новини зараз
Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання ТЦК буде безпощадним до цих жінок: кому загрожують штрафи на рівні з чоловіками Банки встановили ліміти на зняття грошей Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати
Показати ще

інфографіка Advanter Group
інфографіка Advanter Group

Звичайно, цей показник суттєво розрізняється за сферами діяльності. Зокрема, підприємства роздрібної торгівлі нехарчовими продуктами, готельно-туристичного сектору, сфери освіти, ресторани потерпають найбільше і більш ніж 50% підприємств цих сфер мають "запас міцності" до 2 місяців.

інфографіка Advanter Group
інфографіка Advanter Group

З огляду на розвиток подій переважна більшість підприємців вказує, що продовження карантину і посилення карантинних заходів є згубним для бізнесу.

У випадку, якщо карантинні заходи залишаться без змін, 69% підприємств оцінюють втрати у більш ніж 20% протягом 2020 року в порівнянні з 2019 роком. А якщо карантин буде продовжено до кінця травня, то втрати більше 20% зазнають вже 84% підприємств, а 44% - зазнають втрати більше 60% або розглядають варіант закриття бізнесу.

інфографіка Advanter Group
інфографіка Advanter Group

16% підприємств вже встигли адаптуватися до існуючих карантинних заходів і 23% адаптують бізнес. Решта підприємств або не бачать можливостей для нових напрямів діяльності і перепрофілювання бізнесу, або потребують додаткових інвестицій.

інфографіка Advanter Group
інфографіка Advanter Group

Підприємці вбачають, що найбільш ефективними можуть виявитися такі стимули з боку держави, як зменшення податкового навантаження (переважно для МСБ), часткова компенсація заробітної плати співробітникам у разі їхнього не звільнення, пільгові кредити (державні гарантії, знижені відсотки).

інфографіка Advanter Group
інфографіка Advanter Group

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, українців попередили про різке подорожчання імпортних продуктів

Як повідомляв портал Знай.ua, магазин у Києві безкоштовно роздає лимони всім бажаючим

Також Знай.ua писав, скільки часу українці можуть відпрацьовувати вимушений відпочинок