Український політикум в останні роки поповнюють люди, які не змогли себе вдало реалізувати в інших сферах – своєрідний "чиновницький експеримент" закінчується тим, що влада опиняється в руках непрофесійних людей. Звідси і така складна ситуація в країні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідну думку в ефірі телеканалу "Місто" висловив лідер політичної партії "Основа", дипломат Андрій Ніколаєнко.
Він підкреслив, що на відміну від інших, його політсила почала збирати фахівців абсолютно різних напрямків, які свого часу досягли успіху в улюбленій справі, але поки що уникали політики.
Так само, як відомий український бізнесмен, позафракційний народний депутат Сергій Тарута, який і започаткував партію "Основа". Свого часу, як зізнався Ніколаєнко, саме він претендував на посаду прем'єра та отримував численні запрошення щодо вступу до інших партій.
"Він вважав, що на своєму місці, створюючи бізнес, будучи інтегрованим в Європу не на словах і не в деклараціях, а насправді, будучи людиною, яка побудувала компанію, власне, без будь-якого втручання в політику і владних повноважень, він робить досить, щоб Україна була успішною", - додав дипломат.
За його словами, Тарута став швидше винятком із правил: люди бізнесу зазвичай вкрай негативно ставляться до політики, але йдеться тільки про професіоналів, а не аматорів. Традиційно, влада почала асоціюватися з відсутністю моральних якостей – таких людей просувають на посади, а потім задаються питанням: що не так із країною?
"Ну, він не дуже хороший бізнесмен, нехай в депутати йде, не заважатиме в бізнесі. Він лікар так собі, ну, нехай буде політиком, тому що буде операція, ще когось заріже... Ми відправляємо другосортних людей у політику і створюємо другосортну владу, яка перетворює країну на другосортну", - пояснив Ніколаєнко свою позицію.
Лідер "Основи" підбив підсумок, що залучати до керування головними процесами держави треба тих, хто у політику ніколи не рвався:
"Мені краще і зручніше працювати бізнесменом, але я бачу як бізнесмен, що держава Україна на межі банкрутства. І це наближення дня банкрутства призведе до того, що в державі-банкруті не може бути успішного бізнесу, успішної людини. Ми бачимо, що люди щодня покидають Україну, ті люди, які повинні бути її майбутнім. У нас залишається країна пенсіонерів, незаможних і тих, хто не може собі тут знайти місце".
Дивіться: Андрій Ніколаєнко, партія "Основа"
Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти оцінили реальні збитки від корупції в Україні.