Трамп морально непридатний бути президентом - екс-директор ФБР
з нашумілої книги "Найвища лояльність: правда, брехня та лідерство" екс-глави ФБР Джеймса Комі, який пише в ній про розслідування можливого втручання РФ вибори в США, про стосунки з главою Білого дому Дональдом Трампом і про реакцію на звільнення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Деякі з них:
1. Розслідування можливого втручання РФ у вибори в США. CNN повідомив про перші обвинувачення у справі втручання Росії в американські вибори розпочалося в середині літа 2016 року - практично одночасно із завершенням першого витка справи щодо Гілларі Клінтон.
2. Глава міністерства юстиції Лоретта Лінч наказала Комі називати справу Гілларі Клінтон не "розслідуванням", а "ситуацією". Глава ФБР виконав вказівку, зазначивши в своїй книзі: "я зробив те, що наказав мені робити мій бос". Високопоставлені чиновники Білого дому неодноразово дражнили Комі, називаючи його відомство Федеральним бюро ситуацій (Federal bureau of matters).
3. Комі стверджує, що жодного разу не говорив і не зустрічався з Гілларі Клінтон, екс-кандидатом від Демократичної партії, хоча неодноразово шукав з нею зустрічі.
Її допит завершував розслідування ФБР щодо Клінтон пообіцяла відмовитися від особистої електронної пошти у випадку перемоги на виборах недбалого поводження з секретною інформацією - Клінтон використала особисті сервер та адресу електронної пошти замість державних. На допиті екс-держсекретаря були присутні слідчі і її адвокати, але сам Комі в ньому участі не брав.
5. Комі не координував свою заяву про поновлення розслідування проти Клінтон з міністерством юстиції - вона прозвучала за лічені дні до виборів. Після того, як про це стало відомо широкій громадськості, він особисто зустрівся з генеральним прокурором США Лореттою Лінч. Після загальних зборів Лінч викликала Комі до свого кабінету і обійняла.
6. Адміністрація Обами знала про розслідування щодо можливого російського втручання в американські вибори, про крадіжки електронної пошти і спроби зламати бази виборців.
За словами Комі, Білий дім був настільки впевнений у тому, що Трамп програє вибори, що Обама вирішив не давати американцям приводу сумніватися у виборчій системі і не ставити під питання її захищеність.
Одним з варіантів повідомлення громадян США про події і активність з боку Росії розглядався варіант написання колонки: вона повинна була вийти в одному з центральних видань під ім'ям Комі.
7. За словами Комі, одна із найбільш яскравих рис президента США - те, що Трамп ніколи не сміється.
Колишній директор ФБР стверджує, що жодного разу в житті не чув сміху Дональда Трампа і навіть робив з цього приводу власне дослідження, виявивши на відео, датованому січнем 2016 року сцену, під час якої тоді ще кандидат від республіканської партії США "зображував сміх".
Як пише Комі, Трамп проводив зустріч з виборцями у штаті Нью-Гепмшир і почув звуки, схожі на собачий гавкіт, з підвалу. Він поцікавився, що б це могло бути, і хтось з аудиторії прокричав: "Це Гілларі!" Ця репліка і "розсмішила" Трампа.
8. Після того, як в травні 2017 року Комі під час службової поїздки в Лос-Анжелес дізнався про своє звільнення, йому зателефонував генерал Джон Келлі, який обіймав тоді посаду керівника міністерства національної безпеки (а нині керівник адміністрації Білого дому). Той пообіцяв Комі звільнитися на знак солідарності.
Для перельоту з Лос-Анжелеса назад до Вашингтона вже звільнений Комі скористався урядовим літаком - таке розпорядження віддав його змінник, новий керівник ФБР Ендрю Маккейб, викликавши сильний напад гніву у президента США.
Під час подорожі додому Комі на самоті випив пляшку червоного вина з паперової склянки і отримав у пілотів дозвіл бути присутнім під час посадки літака в їхній кабіні.
9. Колишній директор ФБР - зареєстрований республіканець (перед виборами американці реєструються як прихильники тієї чи іншої партії і в цьому статусі ходять на праймеріз), а от дружина Комі Патріс підтримувала демократку Клінтон. Вона і старші доньки Комі брали участь у Жіночому марші.
10. Комі був відкритим противником катувань, застосовуваних ЦРУ щодо ув'язнених, обвинувачених урядом США в тероризмі. Офіційно вони називалися "допитом з пристрастю".
Також президент сполучених Штатів Дональд Трамп пояснив, за якої умови Білий дім введе санкційні обмеження проти Володимира Путіна і його оточення.
Комі було відомо про існування таємних в'язниць і наявність в уряду відеозапису допиту.