Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттериш вважає, що Рада Безпеки ООН в існуючому вигляді не зможе вирішити реальні міжнародні проблеми, особливо якщо припустити, що Холодна війна повернулася. Структура побудована спираючись на світ, який існував після Другої світової війни, а зараз ситуація інша.

"Тоді був серйозний конфлікт між США і Радянським Союзом. Тепер Сполучені Штати і росіяни не контролюють всіх учасників конфлікту, як це було раніше", - зазначає Гуттериш.

Генсекретар ООН пояснює, що на даний момент на близькому сході почали виступати багато країн: Іран, Туреччина, Саудівська Аравія і нинішнє протистояння має інший характер, ніж аналогічний період XX століття.

Антоніо Гуттериш зазначає ці відмінності. Так, в минулому столітті під час Холодної війни боки дотримувалися між собою певні функції для діалогу, які могли служити гарантією, що при ризику конфронтації події не вийдуть за рамки контролю. Але в нинішньому столітті ці механізми просто відсутні. Цим і пояснюється крайня небезпека ситуації в Сирії після удару західних союзників.

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

"У Сирії присутні кілька різних армій, б'ються всілякі ополчення зі всього світу, стикаються різні інтереси, йде холодна війна, присутній конфлікт між сунітами і шиїтами, є й інші відмінності між різними частинами регіону", - пояснює генсек ООН.

Гуттериш пояснює наївність впевненості в тому, що в такій напруженій ситуації ООН зможе магічно вирішити всі проблеми.

Генсекретар НАТО Йенс Столтенберг впевнений, що зростає ризик застосування Росією ядерної зброї, тому що у сторони знижується психологічний бар'єр щодо цього. Він заявляє, що Кремлю в обов'язковому порядку потрібно показати, що дії, як у Криму і кібератаки, а також порушення міжнародних правил не залишаться без наслідків.

Як раніше повідомляв портал "Знай.иа" ООН запропонувала КНДР повторити долю України. Організація Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань запросила Північну Корею увійти в свої ряди.