Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттериш вважає, що Рада Безпеки ООН в існуючому вигляді не зможе вирішити реальні міжнародні проблеми, особливо якщо припустити, що Холодна війна повернулася. Структура побудована спираючись на світ, який існував після Другої світової війни, а зараз ситуація інша.

"Тоді був серйозний конфлікт між США і Радянським Союзом. Тепер Сполучені Штати і росіяни не контролюють всіх учасників конфлікту, як це було раніше", - зазначає Гуттериш.

Генсекретар ООН пояснює, що на даний момент на близькому сході почали виступати багато країн: Іран, Туреччина, Саудівська Аравія і нинішнє протистояння має інший характер, ніж аналогічний період XX століття.

Антоніо Гуттериш зазначає ці відмінності. Так, в минулому столітті під час Холодної війни боки дотримувалися між собою певні функції для діалогу, які могли служити гарантією, що при ризику конфронтації події не вийдуть за рамки контролю. Але в нинішньому столітті ці механізми просто відсутні. Цим і пояснюється крайня небезпека ситуації в Сирії після удару західних союзників.

Популярні новини зараз
Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію
Показати ще

"У Сирії присутні кілька різних армій, б'ються всілякі ополчення зі всього світу, стикаються різні інтереси, йде холодна війна, присутній конфлікт між сунітами і шиїтами, є й інші відмінності між різними частинами регіону", - пояснює генсек ООН.

Гуттериш пояснює наївність впевненості в тому, що в такій напруженій ситуації ООН зможе магічно вирішити всі проблеми.

Генсекретар НАТО Йенс Столтенберг впевнений, що зростає ризик застосування Росією ядерної зброї, тому що у сторони знижується психологічний бар'єр щодо цього. Він заявляє, що Кремлю в обов'язковому порядку потрібно показати, що дії, як у Криму і кібератаки, а також порушення міжнародних правил не залишаться без наслідків.

Як раніше повідомляв портал "Знай.иа" ООН запропонувала КНДР повторити долю України. Організація Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань запросила Північну Корею увійти в свої ряди.