Власники українських агрохолдингів неправомірно користуються тим, що ЄБРР, МВФ та інші фінустанови здійснюють недостатній контроль за використанням своїх коштів. Такі висновки опублікованого нещодавно дослідження, підготовленого групою американських експертів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСпеціалісти проаналізували політику МВФ, ЄБРР та інших міжнародних фінансових інститутів в Україні і в якості прикладу розглянули ситуацію в аграрній сфері, повідомляє 1News.
На їхню думку, український агросектор – це типовий приклад зрощення влади з бізнесом. Крім того і самі фінансові інститути проявляють меншу принциповість у своєму контролі над виконанням вимог, які зазвичай пред’являються отримувачам фінансової допомоги. ЄБРР, наприклад, інколи надає фінансову допомогу фірмам, до управління якими мають відношення політики, хоча за своїми правилами ЄБРР має право такі компанії не фінансувати, як і ті, щодо діяльності яких є підозри у корупції чи відмиванні коштів.
Так, "механізм контролю за використанням фінансів, які надаються Україні з боку МВФ та інших фінансових інститутів, потрібно терміново переглядати, оскільки нинішня слабкість такого контролю розв’язує руки багатьом аграрним нуворишам і корумпованим чиновникам", - йдеться у дослідженні.
Серед типових кейсів, що стосуються діяльності великих агрохолдингів, – придбання найдорожчої німецької вілли колишніми власниками збанкрутілого агрохолдингу «Мрія», розкішна яхта і літак у співвласника групи «Кернел», величезний маєток у власника «Миронівського хлібопродукту». Серед типових методів роботи – політичне лобіювання, схеми з залученням офшорів та «нові кредити для погашення старих», як у випадку з миколаївським «Нібулоном».
Через таку політику МВФ та ЄБРР, перспективи розвитку аграрного ринку зводяться нанівець. Власники великих аграрних холдингів використовують весь набір політичних інструментів для того щоб стримувати земельну реформу, диктувати умови іншим учасникам ринку і головне – успішно красти кошти з державного бюджету України, який і так дотується з боку міжнародних фінансових інститутів, - зазначають автори дослідження.