Державний департамент США ввів санкції проти низки оборонних структур Росії і інших держав.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Обозреватель".
У документі, оприлюдненому на сайті Держдепартаменту, вказується, що обмеження введені у зв'язку з порушенням законодавства США про нерозповсюдження зброї масового знищення.
У списку санкцій потрапили Головне управління Генерального штабу Росії, навчальний центр зенітних ракетних військ в Гатчині, 18-й Центральний науково дослідний інститут Міністерства оборони Росії в Курську, Конструкторське бюро приладобудування в Тулі, 183-й гвардійський зенітний ракетний полк, Науково-виробничий концерн "БАРЛ". У Вашингтоні вважають, що вищезазначені структури допомагали Ірану, Сирії та КНДР розробляти крилаті або балістичні ракети.
Також документом вводяться обмеження щодо оборонної галузі Китаю, Ірану, Північної Кореї, Туреччини, Єгипту і ОАЕ.
Всього в перелік обмежень внесено 28 підприємств і організацій.
Варто відзначити, що 9 травня набув чинності черговий пакет санкцій Держдепу щодо "Рособоронекспорту". Зокрема, тепер під забороною майже вся співпраця американської сторони з російською корпорацією.
Варто відзначити, що раніше міністр фінансів США Стівен Мнучин заявив, що введені проти російських олігархів санкції справили ефект, який очікували в адміністрації президента Дональда Трампа, повідомляє "Новий Час".
В інтерв'ю телеканалу Fox Business глава американського Мінфіну також не виключив можливості введення додаткових обмежень проти Росії. За його словами, адміністрація Трампа "не боїться використовувати ці інструменти" і має намір це зробити.
"Однак ми не будемо транслювати на весь світ наші конкретні ідеї", - додав Мнучин.
Варто зазначити, що 6 квітня США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопоставлених чиновників, а також 12 державних і приватних компаній.
Пізніше стало відомо, що Вашингтон оголосить Російській Федерації про нову порцію санкцій у зв'язку з тим, що Москва підтримує військові дії в Сирії. За інформацією ВВС, про це заявила постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі і додала, що про нові економічні обмеження оголосить глава Міністерства фінансів Стівен Мнучин.
Крім того варто відзначити, що найбагатші росіяни офіційно позбавлені своїх "титулів": бізнесмени, чиновники, політики після оприлюднення доповненого списку санкцій США втратили великий куш – до 12 мільярдів доларів. Це стосується не тільки активів, цінних паперів, а й чималих сум на банківських рахунках.
Більш того, весь фондовий ринок нестабільний через нестійкий курс рубля, котирування акцій заморозили, низка компаній досі не знають, чи зможуть завтра утриматися на плаву. Лідером в антирейтингу втрат називають скандально відомого бізнесмена Олега Дерипаску. Екс-коханець Насті Рибки, котрого вона так гучно викрила на весь світ і отримала позов до суду, одразу ж після оголошення санкцій дізнався про падіння вартості своїх фірм.
Приміром, "Русал" подешевшав на Гонконгській біржі вдвічі, на Московській - на чверть. Компанія навіть випустила попередження про можливий "технічний дефолт", торги розписками En+ в Лондоні призупинили після падіння більш ніж на чверть. За оцінками експертів Forbes, Дерипаска втратив до 1,6 млрд доларів - п'яту частину своїх статків.
Його партнер Володимир Потанін - 1,3 млрд доларів або 8,2% своїх статків (компанія " Норнікель"), його колега Віктор Вексельберг втратив 950 млн доларів (фірма "Ренова"). На вільному ринку їм торгувати заборонено, а основні надходження раніше були від американського співробітництва.
США можуть поширити антиросійські санкції на будівельників "Північного потоку-2"
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що чекає Росію після санкцій.