Державний департамент США ввів санкції проти низки оборонних структур Росії і інших держав.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Обозреватель".
У документі, оприлюдненому на сайті Держдепартаменту, вказується, що обмеження введені у зв'язку з порушенням законодавства США про нерозповсюдження зброї масового знищення.
У списку санкцій потрапили Головне управління Генерального штабу Росії, навчальний центр зенітних ракетних військ в Гатчині, 18-й Центральний науково дослідний інститут Міністерства оборони Росії в Курську, Конструкторське бюро приладобудування в Тулі, 183-й гвардійський зенітний ракетний полк, Науково-виробничий концерн "БАРЛ".
Також документом вводяться обмеження щодо оборонної галузі Китаю, Ірану, Північної Кореї, Туреччини, Єгипту і ОАЕ.
Всього в перелік обмежень внесено 28 підприємств і організацій.
Варто відзначити, що 9 травня набув чинності черговий пакет санкцій Держдепу щодо "Рособоронекспорту". Зокрема, тепер під забороною майже вся співпраця американської сторони з російською корпорацією.
Варто відзначити, що раніше міністр фінансів США Стівен Мнучин заявив, що введені проти російських олігархів санкції справили ефект, який очікували в адміністрації президента Дональда Трампа, повідомляє "Новий Час".
В інтерв'ю телеканалу Fox Business глава американського Мінфіну також не виключив можливості введення додаткових обмежень проти Росії.
"Однак ми не будемо транслювати на весь світ наші конкретні ідеї", - додав Мнучин.
Варто зазначити, що 6 квітня США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопоставлених чиновників, а також 12 державних і приватних компаній.
Пізніше стало відомо, що Вашингтон оголосить Російській Федерації про нову порцію санкцій у зв'язку з тим, що Москва підтримує військові дії в Сирії. За інформацією ВВС, про це заявила постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі і додала, що про нові економічні обмеження оголосить глава Міністерства фінансів Стівен Мнучин.
Крім того варто відзначити, що найбагатші росіяни офіційно позбавлені своїх "титулів": бізнесмени, чиновники, політики після оприлюднення доповненого списку санкцій США втратили великий куш – до 12 мільярдів доларів. Це стосується не тільки активів, цінних паперів, а й чималих сум на банківських рахунках.
Більш того, весь фондовий ринок нестабільний через нестійкий курс рубля, котирування акцій заморозили, низка компаній досі не знають, чи зможуть завтра утриматися на плаву.
Приміром, "Русал" подешевшав на Гонконгській біржі вдвічі, на Московській - на чверть. Компанія навіть випустила попередження про можливий "технічний дефолт", торги розписками En+ в Лондоні призупинили після падіння більш ніж на чверть. За оцінками експертів Forbes, Дерипаска втратив до 1,6 млрд доларів - п'яту частину своїх статків.
Його партнер Володимир Потанін - 1,3 млрд доларів або 8,2% своїх статків (компанія " Норнікель"), його колега Віктор Вексельберг втратив 950 млн доларів (фірма "Ренова"). На вільному ринку їм торгувати заборонено, а основні надходження раніше були від американського співробітництва.
США можуть поширити антиросійські санкції на будівельників "Північного потоку-2"
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що чекає Росію після санкцій.