ПАРЄ визнала російський контроль на Донбасі

У своїй резолюції Парламентська асамблея Ради Європи визнала, що тимчасово окуповані райони Донецької та Луганської областей знаходяться під контролем Російської Федерації.

Цю інформацію повідомив дипломат Богдан Яременко в своєму блозі на "Обозревателе".

За словами дипломата, рішення ПАРЄ зміцнить правову позицію України на світовій арені, але, насправді, в позиції Європи нічого суттєво не змінилося.

Яременко каже, що більшість країн Європи вже давно визнали, що на Сході України воює Росія.

"В принципі уряди країн Європейського Союзу давно погодилися з тим, що на Сході України є російська агресія, є російські війська, тому проти Росії застосовують санкції. Ясно, що ця позиція там оспорюється росіянами, у тому числі масово в сфері пропаганди", ― підкреслив він.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва в купальнику показала стрункі ніжки на березі моря: "Стала обличчям…"

Як виглядала Оля Полякова в 20 років: час пощадив співачку, архівні кадри

Сумська і Борисюк на честь "срібної" річниці показали, як виглядали 25 років тому

СТБ пояснив, чому Юля "Зайка" вилетіла з "Холостяка": "Злили учасницю, так і скажіть"

Показати ще

Саме війна в Україні спонукала правительства країн Європейського Союзу застосувати санкції проти Росії. Тому, за словами дипломата, не можна сказати, що сталося щось кардинально нове.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Парламентська асамблея Ради Європи 25 квітня прийняла резолюцію щодо протидії російській пропаганді. Про це повідомив віце-президент ПАРЄ, голова української делегації в Асамблеї Володимир Ар'єв на своїй сторінці в Facebook.

"Ще одна невеличка перемога. ПАРЄ одностайно прийняла резолюцію по моєму доповіді висловили підтримку протидії російській пропаганді на рівні ЄС і рекомендувала країнам-членам Ради Європи заснувати органи (observatories) для відстеження дезінформації і фейків", - написав Ар'єв.

Також портал повідомляв про те, що міністр закордонних справ Данії, яка зараз очолює Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ), Андерс Самуельсен заявив, що Росія зобов'язана сплачувати фінансові внески в бюджет Організації незалежно від обставин.

"В КМРЄ обговорювали несплату Російською Федерацією своїх внесків. Це статутне зобов'язання і жодна держава-член не може бути звільнена від нього", - пояснив керівник відомства.