Сьогодні, 31 травня, в Україну з офіційним візитом прибуде міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас. За даними українського МЗС, для нього це буде перша поїздка Україну на посаді голови зовнішньополітичного відомства ФРН.

Мета візиту

Маас збирається відвідати Київ в якості координатора німецької зовнішньої політики і провести переговори з місцевим колегою Павлом Клімкіним, в основному про посилення взаємодії заради політичного врегулювання в Донбасі.

Зазначається, що одразу після прильоту до столиці міністри відправляться на вільну від окупації частина Донецької області - на місці ознайомитися зі станом справ в регіоні.В кінці квітня 2018 року Маас заявив, що не бачить в найближчому майбутньому можливості повернення Росії до Великої сімки. 10 травня він побував в Москві, а наступного дня оголосив про намір запросити глав МЗС Франції, України і РФ для зустрічі в "нормандському форматі" в Берліні.

Німеччина і Україна

Популярні новини зараз
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Цікаво, що Глава МЗС ФРН Хайко Маас відзначився суперечливими заявами по відношенню до РФ. Він стверджував, що федеральний уряд Німеччини підтримує реалізацію газопроводу "Північний потік – 2" в обхід України.

"Чи є "Північний потік -2" приватним комерційним проектом і підтримується він федеральним урядом? На це питання я можу відповісти: так", - підкреслив міністр.

При цьому, очільник МЗС РФ Сергій Лавров додав, що газопровід нібито "скоротить протяжність транзитної труби майже в два рази і це зменшить вартість транспортування газу в 1,5 рази".

Північний потік-2

"Ми до таких консультацій з українською стороною готові, і ми сьогодні про це сказали нашим німецьким колегам", - додав Лавров.

При цьому Німеччина вважається однією з найбільш зацікавлених в будівництві "Північного потоку-2" країн, оскільки цей проект значно збільшує обсяг транзиту російського газу через Німеччину. На початку травня саме в цій країні почалися перші роботи з укладання обхідного газопроводу.

Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід планується побудувати поруч з уже існуючим "Північним потоком-1". Будівництво газопроводу має завершитися до кінця 2019 року. Протяжність трубопроводу складе 1220 кілометрів, він повинен з'єднати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд.

Будівництво газопроводу в обхід України

Дивіться: Що Берлін думає про перевибори Путіна і санкції проти його друга Шредера?

Як повідомляв портал "Знай.ua", глава Міністерства закордонних справ Польщі Яцек Чапутович запропонував призначити спеціального представника ООН з питань України. Чапутович зазначив, що спецпредставник ООН може допомогти у врегулюванні ситуації на Донбасі. Водночас міністр висловив побоювання, що Росія може заблокувати ухвалення цього рішення.