Росія постійно вдосконалює свої системи управління, зокрема ядерної зброї, це стосується і системи управління ядерним ударом "Периметр", яку на заході називають "Рука смерті".

Про це розповів військовий експерт, полковник запасу, почесний голова ГО "Український легіон" Святослав Стеценко.

"Всі країни, які мають збройні сили і мають можливість, завжди вдосконалюють систему управління, в тому числі, управління військами і зброєю. Це покращує час реагування, дозволяє більш швидко і якісно приймати рішення", – сказав Стеценко у коментарі "Обозревателю".

За його словами, Москва постійно вдосконалює свої системи управління, зокрема ядерної зброї.

"Звичайно, що можливості США на порядок вищі в цьому, проте Московія тими силами, які має, звичайно вдосконалює, щоб якомога раніше виявити небезпеку, щоб пришвидшити аналіз обстановки, прийняття рішення і виконання цього рішення безпосередньо бойовими частинами", – розповів Стеценко.

Популярні новини зараз
Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

Говорячи про модернізацію "Руки смерті", експерт з ядерного роззброєння Брюс Блер заявив, що у разі масованої атаки система здатна сама прийняти рішення про удар у відповідь. Полковник Стеценко пояснив, що це наразі неможливо.

"Рішення у будь якому разі завжди приймає людина, в Москві це президент. … На сьогодні елементи штучного інтелекту не є достатньо надійними та прогнозованими для того, щоб саме їм довірили прийняття такого рішення, в будь-кому разі на кнопку натискатиме людина", – пояснив він.

Дивіться: Чим загрожує ядерна війна і чи можна врятуватися у разі початку бойових дій.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Сполучені Штати збираються проводити більш агресивну політику щодо Росії в ядерній сфері. Про це заявив глава Пентагону Джим Меттіс.

"Повинні дивитися в очі реальності і побачити світ таким яким він є, а не таким як ми бажаємо, щоб він був", - написав Меттіс в передмові до військової стратегії.

Глава Пентагону підкреслив, що в той час, як США зменшували свій ядерний арсенал, Китай і Росія йшли в зворотному напрямку.

Також американці з'ясували, що Росія розробляє нову міжконтинентальну автономну підводну атомну торпеду ", яка, теоретично, буде в змозі зруйнувати ціле місто на узбережжі.

Вона буде діяти за принципом дрона, який може теоретично проходити тисячі миль і вражати цілі на узбережжі США, такі як військові бази, міста. При цьому вони не виключають, що створення такого озброєння може бути простою показухою, щоб налякати американців.