За незаконну анексію Кримського півострова Російська Федерація повинна виплатити українським підприємцям компенсацію, загальна вартість якої становить 159 мільйонів доларів.

Таке рішення ухвалив Третейський суд в Гаазі, йдеться в документі прес-релізу.



"23 березня 2018 року, проконсультувавшись зі сторонами, склад арбітражу оголосив про закінчення слухання справи згідно зі статтею 29 (1) Арбітражного Регламенту ЮНСІТРАЛ 1976 року. 2 травня 2018, порадившись, склад арбітражу виніс одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності та збитків", - йдеться в повідомленні.

Також в судовій ухвалі зазначається, що Росія несе відповідальність за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Популярні новини зараз
Перевіряйте банківську картку: українцям додатково виплатять по 4000 гривень Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще


Варто відзначити, що таке рішення стало першим в історії, за яким Росія змушена виплатити компенсацію в результаті анексії. До суду на РФ подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа. Третейський суд підтвердив свою юрисдикцію у справах про майнові відносини в Криму влітку 2017 року. У Росії рішення не визнали, після чого почали просто ігнорувати розгляд справи.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, щопредставники Служби безпеки України передадуть до Гааги документи, що підтверджують, що за обстрілом маріупольського житлового району 24 січня 2015 року стоять Збройні Сили РФ. Тоді в результаті нападу загинула 31 людина, ще 117 отримали поранення.

Ми також писали про те, що Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) вирішила передати Великій палаті суду чотири справи "Україна проти Росії", що стосуються порушень прав людини в окупованому Криму і на сході України. У Великій палаті 17 суддів, в той час як за стандартними справах виносять рішення 7 суддів ЄСПЛ.