Сукупне багатство так званих друзів президента Росії Володимира Путіна досягло позначки $24 млрд.

Про це стало відомо завдяки розслідуванню Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Як повідомляється, співробітники відомства спиралися на рейтинги журналу Forbes за 2017 рік і власні джерела.

За відомостями ЗМІ, у більшості фігурантів розслідування є активи у великих компаніях, пов'язаних з нафтогазової сферою або з держсектором РФ.

У список "друзів" увійшли Микола і Юрій Шамалови, Ігор, Роман та Михайло Путіни, Борис та Аркадій Ротенберг.

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня Замість відключення – щоденна пеня: комунальники попередили боржників Олена Зеленська здивувала українців своїми ногами, але пояснила, чому так сталося Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

Сукупні статки Ротенбергов становить эвивалент приблизно $3,6 млрд. Компанія "Стройгазмонтаж" Аркадія Ротенберга є єдиним підрядником робіт з проектування і будівництва мосту через Керченську протоку в окупований Крим.

Крім того, повідомляється про Геннадія Тимченко - власника приватної інвестиційної групи Volga Group (інвестиції в інфраструктуру, енергетичні і транспортні сектора).

У четвертій версії журналу Forbes його визнали найбагатшому людині Росії ($16 млрд). Через Volga Group він володіє акціями газодобувної компанії "Новатек", залізничної "Трансоіл" і вугледобувної "Колмар".

Також, в оточення Путіна увійшли ще вісім чоловік: його дочки Марія та Катерина, бізнесмен Юрій Ковальчук, власник нерухомості в Москва-Сіті Ільгам Рагімов, двоюрідний брат президента Ігор і син іншого двоюрідного брата російського лідера Михайло.

Крім цього, співробітники врахували також можливих наближених Путіна, "які володіють величезними активами, але залишаються поза полем зору громадськості". Як стверджує OCCRP, вони відчувають труднощі "з поясненням походження свого багатства".

Автори розслідування задаються питанням: чи дійсно їх активи належать їм, або вони просто довірені особи російського президента?

В цю підкатегорію входять троє інших: Сергій Ролдугін, Михайло Шеломов і Петро Колбін. Перший фігурував в "панамському архіві" в розділі, де повідомлялося, що оточення Путіна вивело з РФ не менш $2 млрд через офшори, оформлені на віолончеліста і друга Путіна. Шеломов - син двоюрідної сестри Путіна по материнській лінії, володіє частками в банку "Росія" і страхової компанії "Согаз". Колбін - друг дитинства Путіна, третій за обсягом активів акціонер найбільшої енергетичної групи Gunvor і колега Тимченко.

Як пише OCCRP, "погана поінформованість" деяких з перерахованих осіб про розміри їх активів вказує, серед іншого, на те, що в реальності їх активи належать цим юридичним власникам лише формально.

Дивіться сюжет про Путіна

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", у бойовиків з'явився новий Путін.