На сьогоднішній день проти президента США Дональда Трампа, увагу якого хочуть відволікти від ситуації в Україні та Сирії, ведеться велика гра за участю Північної Кореї та Китаю. Про це заявив експерт з питань безпеки, генерал-лейтенант Василь Богдан, - передає "Апостроф".

За його словами, питання денуклеаризації КНДР може стати своєрідною тяганиною, яку можна побачити в Придністров'ї, Україні, Сирії і так далі.

"По-друге, сам Трамп зараз перебуває у складній ситуації в США, враховуючи розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера. А останні повідомлення про те, що Росія втручалася у вибори президента США, загрожують Трампу. Тому він намагається негайно підняти свій рейтинг такими кроками, які ми бачимо відносно КНДР і в деструктивній поведінці по відношенню до близьких партнерів по трансатлантичному союзу", - сказав він.

Богдан додав, що це велика гра і поки немає перспектив, що питання денуклеаризації Північної Кореї вирішиться дуже швидко. Так, лідер КНДР Кім Чен Ин вимагає гарантій безпеки, а для цього треба зняти ядерну "парасольку" і над Південною Кореєю, і над Японією.

Популярні новини зараз
За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone "Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно
Показати ще

"І головне, про що сказав і президент Петро Порошенко. Приклад України є досить негативним в контексті того, щоб той, хто має ядерну зброю, негайно позбавлявся від нього. Україні давали гарантії безпеки в обмін на денуклеаризацію. Але ми їх не отримали, а один з гарантів здійснив фактичну інтервенцію проти України, анексував і окупував частину її території", - зазначив він.

У той же час експерт уточнив, що не можна порівнювати можливий тиск Трампа на Ина з тиском на президента РФ Володимира Путіна.

"По-перше, це різні вагові категорії, різні країни і тут якихось стандартів бути не може. По-друге, цю зустріч (Трампа та Кім Чен Ина) не можна назвати історичною, і якоїсь ейфорії, яку розкручують деякі американські та європейські ЗМІ, немає. Адже відбулася поки тільки зустріч, її результати вкрай розмиті - це декларація і прелюдія до того, що колись може бути", - підсумував Богдан.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Трамп і Кім Чен Ин попередили ядерну війну.